Tag: SuperSport

Derbi spanjoll dhe ai italian përshkruajnë këtë javë futbolli në Supersport. El Clasico e radhës zhvillohet të shtunën në ora 20:30, derisa derbi i Romës, ndërmjet Lazios dhe Romës zhvillohet të dielën në ora 15:00

Orari i plotë

E premte, 1 prill 2016

20:30     Leverkusen – Wolfsburg                SSK2/SS2

20:30     Monaco – Bordeaux                       SS3

20:30     Crotone – Lanciano                          SS4

E shtunë, 2 prill 2016

13:45     Aston Villa – Chelsea                      SSK1

14:00     Ferronikeli – Liria                              SSK2

15:30     Bayern – Frankfurt                          SS1

15:30     Ingolstadt – Schalke                        SS2

16:00     Atletico – Betis                                  SS4

16:00     Arsenal – Watford                           SSK1

16:00     Bournemouth – Manchester City              SSK2

17:00     PSG – Nice                                           SS5

18:00     Carpi – Sassuolo                               SS2

18:15     Las Palmas – Valencia                     SS6

18:30     Dortmund – Werder                       SS1

18:30     Livepool – Tottenham                    SSK1

19:45     AZ-PSV                                                 SSK4

20:30     Barcelona – Real Madrid               SSK1/SS2

20:45     Juventus – Empoli                            SS3/SSK2

20:45     Feyenoord – Excelsior                    SS5 

E diel, 3 prill 2016

12:00     Bilbao – Granada                              SS4

12:30     Udinese – Napoli                              SS5

14:00     Nantes – Lille                                      SS6

14:00     Hajvalia – Drenica                            SSK2

14:30     Leicester City – Southampton     SSK1

15:00     Lazio – Roma                                      SSK3/SS1

15:00     Atalanta – Milan                               SS2

15:00     Fiorentina – Palermo                      SS4

15:30     Monchengladbach – Hertha        SS5

16:45     Ajax – Zwolle                                      SS6

17:00     Manchester Utd – Everton           SSK1

17:30     Hoffenheim – Koln                          SS1

17:30     Novara – Salerntinata                     SS7

20:30     Sevilla – Sociedad                            SS3

20:45     Inter – Torino                                     SSK1/SS2

21:00     Lorient – Lyon                                    SS4

E hënë, 4 prill 2016

20:30     Bari – Cesena                                    SS3

20:45     Bologna – Verona                            SS2

Read Full Article

sporttvSport n’TV – 22 nëntor 2013

Kujtesa transmeton Euroligën të premten, derisa gjatë fundjavës vjen La Liga dhe Ligue 1. SuperSport Kosova transmeton kampionatin vendor, atë italian, dhe anglez.

Në Eurosport nis kupa e botës në kërcime me ski.

 

E premte, 22 nëntor 2013

Kujtesa Sport

19:00 Unicaja – Olympiacos                         K1/K1HD

19:00 Fenerbahçe – Budivelnik                  K2/K2HD

20:30 Ajaccio – Marseille                               K3/K3HD

20:45 EA7 Milano – Anadolu Efes              K1/K1HD

20:45 Real Madrid – Zalgiris                          K4/K4HD

21:00 Valladolid – Osasuna                           K2/K2HD

 

SuperSport Kosova

13:00 Besa – Trepça 89                                   SSK1

 

SuperSport Albania

13:00 Besa – Trepça 89                                   SS3/SSHD3

20:30 Stuttgart – Monchengladbach        SS2/SSHD2

20:30 Novara – Pescara                                 SS4/SSHD4

 

Eurosport

08:00 Volejboll: Irani – Rusia                        ESP

11:00 Volejboll: Japonia – SHBA                 ESP

13:30 Patinazh: Meshkujt                             ESP

17:45 Kërcime me ski: Kualifikime HS140                ESP

20:00 Boks                                                           ESP

17:30 Patinazh: Vallëzim                                ESP2

18:30 Arminia – Bochum                               ESP2

20:30 Stuttgart – Monchengladbach        ESP2

 

FTA Futboll

19:00 Puskas – Kecskemet                                           Duna TV

20:30 Stuttgart – Monchengladbach                        TRT Haber/HD

20:45 Doncaster – Yeowil Town                                 GSP TV

 

FTA Sport

13:00 Formula 1: GP Brazil Stërvitja 1                       Sport 1

16:45 Formula 1: GP Brazil Stërvitja 2                       Sport 1

19:00 Basket: Unicaja – Olympiakos                         NTV Spor

20:10 Basket: Strassbourg – Brose Baskets           Sport 1

20:45 Basket: Armani – Anadolu Efes                      NTV Spor

 

E shtunë, 23 nëntor 2013

Kujtesa Sport

16:00 Barcelona – Granada                          K1/K1HD

17:00 Reims – PSG                                           K2/K2HD

18:00 Real Sociedad – Celta de Vigo         K3/K3HD

19:45 Basel – Thun                                           K4/K4HD

20:00 Almeria – Real Madrid                        K1/K1HD

22:00 Atletico Madrid – Getafe                  K2/K2HD

 

SuperSport Kosova

13:00 Hajvalia – Prishtina                              SSK2

13:45 Everton – Liverpool                             SSK1

16:00 Arsenal – Southampton                    SSK1

18:00 Verona – Chievo                                   SSK3

18:30 Dortmund – Bayern                            SSK1

18:30 West Ham – Chelsea                           SSK2

20:45 Milan – Genoa                                       SSK1

 

SuperSport Albania

13:00 Hajvalia – Prishtina                              SS5/SSHD5

14:00 Besa – Skënderbeu                             SS3/SSHD3

14:00 Bylis – Tirana                                          SS5/SSHD5

15:00 Lanciano – Varese                                SSHD6

15:30 Hertha – Leverkusen                          SS1/SSHD1

15:30 Frankfurt – Schalke                             SS2/SSHD2

18:00 Verona – Chievo                                   SS2/SSHD2

18:30 Dortmund – Bayern                            SS3/SSHD3

20:00 Almeria – Real Madrid                        SS4/SSHD4

20:45 Milan – Genoa                                       SS2/SSHD2

20:45 Napoli – Parma                                      SS3/SSHD3

22:30 Vasco De Gama – Cruzeiro               SS5/SSHD5

 

Tring Digital

14:00 CSKA Moskë – Spartak Moskë        TS1

17:00 Reims – PSG                                           TS1/JollyHD

21:15 Porto – Nacional                                   TS1

 

Eurosport

08:00 Volejboll: Rusia – Brazili                     ESP

08:15 Luzh: Femrat, rrethi 1                         ESP2

09:30 Luzh: Femrat, rrethi 2                         ESP2

11:00 Volejboll: Italia – Japonia                  ESP

11:00 Luzh: Meshkujt, rrethi 1                    ESP2

13:00 Kaiserslautern – Union Berlin          ESP2

15:30 Hertha – Leverkusen                          ESP2

15:45 Kërcime me ski: Skuadrat HS140    ESP

17:45 Futboll-F: Bullgaria – Franca             ESP

18:00 Dortmund – Bayern                            ESP2

20:00 Karling: Norvegjia – Franca               ESP

21:00 FMX: Gladiator Games                       ESP2

 

FTA Futboll

13:00 Femrat: Bullgaria – Franca Eurosport Germany

14:00 CSKA Moskë – Spartak Moskë        GSP TV

15:30 Frankfurt – Schalke                             TRT Spor/HD

16:00 Karpaty – Metalurg Donetsk           2+2

16:00 Wigan – Brighton & H.A.                    GSP TV

18:00 Real Sociedad – Celta                         NTVSpor

18:00 Denizlispor – Istanbul BB                   TRT Spor

18:30 West Ham – Chelsea                           Idman TV

18:30 Dortmund – Bayern                            TRT Haber/HD

18:30 Dnipro – Illichivets                               1+1 International

18:45 PSV – Heerenveen                              FOG TV

20:30 Milan – Genoa                                       Idman TV

20:45 Ajax – Heracles                                     FOG TV

21:15 Porto – Nacional                                   RTP International

22:00 Atletico – Getafe                                  NTVSpor

01:50 Sporting KC – Houston Dynamo     Sports TV Turkiye

 

FTA Sport

12:15 Hendboll: Barcelona – Dinamo Minsk          Sports TV Turkiye

12:30 Volejboll: Çankaya Bld – Milli Piyango          NTVSpor

15:00 Volejboll: Halkbank – Galatasaray                 NTVSpor

16:30 Formula 1: GP Brazil – Kualifikimet                RTL, Top Channel

17:30 Volejboll: Trentino – Latina                              Sports TV Turkiye

20:00 Basket: Wurzburg – Bayern                             Sport 1

20:30 Volejboll-F: Piacenza – Conegliano               Sports TV Turkiye

 

 

E diel, 24 nëntor 2013

Kujtesa Sport

12:00 Levante – Villarreal                              K1/K1HD

17:00 Rayo Vallecano – Espanyol               K1/K1HD

19:00 Elche – Valencia                                    K2/K2HD

21:00 Sevilla – Real Betis                               K1/K1HD

21:00 Nantes – Monaco                                K2/K2HD

 

SuperSport Kosova

13:00 Llamkos – Ferizaj                                  SSK1

14:30 Manchester City – Tottenham        SSK1

17:00 Cardiff – Manchester United          SSK1

17:30 Werder – Mainz                                    SSK2

20:45 Bologna – Inter                                     SSK1

 

SuperSport Albania

13:00 Laçi – Tirana                                            SS3/SSHD3

13:00 Flamurtari – Vllaznia                            SS4/SSHD4

13:00 Llamkos – Ferizaj                                  SS5/SSHD5

15:00 Livorno – Juventus                              SS1/SSHD1

15:00 Sampdoria – Lazio                                SS2/SSHD2

15:00 Udinese – Fiorentina                          SS4/SSHD4

15:30 Hamburg – Hannover                         SS5/SSHD5

17:30 Werder – Mainz                                    SS2/SSHD2

20:00 Flamengo – Corinthians                     SS4/SSHD4

20:45 Bologna – Inter                                     SS2/SSHD2

 

Tring Digital

10:30 Lokomotiv – Spartak                           TS1

16:00 Rio Ave – Estoril                                    TS1

18:00 Paços Ferreira – Belenenses           TS1

20:15 Guimares – Sporting Lisbonë          TS2

21:00 Nantes – Monaco                                 TS1/JollyHD

 

Eurosport

08:00 Volejboll: SHBA – Rusia                      ESP

08:00 Cheerleading: KB në Bangkok         ESP2

10:00 FIA GT: Baku                                           ESP2

12:15 Luzh: Dyshet, rrethi 2                         ESP

13:15 Kërcime me ski: HS140                       ESP

13:30 Aalen – St. Pauli                                    ESP2

15:15 Biatlon: Stafetat                                    ESP

15:30 Hamburg – Hannover                         ESP2

17:00 Karling-F: Rusia – Suedia                   ESP

17:30 Werder – Mainz                                    ESP2

20:30 Karling: Suedia – Norvegjia              ESP

 

FTA Futboll

10:30 Lokomotiv Moskë – Dinamo Moskë             GSP TV

13:00 Balikesirspor – Mersin Idmanyurdu              TRT Spor/HD

15:30 Hamburger – Hannover                                     TRT Spor/HD

16:00 Dynamo Kyiv – Hoverla                                      1+1 International

16:30 Twente – NAC Breda                                          FOG TV

16:30 Diosgyor – Videoton                                           Duna TV

17:30 Werder – Mainz                                                    TRT Haber/HD

18:00 Boluspor – Manisaspor                                      TRT Spor

 

FTA Sport

12:15 Basket: Bilbao – Malaga                                     Sports TV Turkiye

12:30 Volejboll-F: Galatasaray – Besiktas               NTVSpor

15:00 Hendboll: Flensburg – Kiel                                Sport 1

16:00 Volejboll-F: Fenerbahce – Çanakale Bld     NTVSpor

17:00 Formula 1: GP Brazil – Gara                              RTL, Top Channel

19:00 Basket: Real Madrid – Estudiantes                                Sports TV Turkiye

20:30 Basket: Cantu – Siena                                         Sports TV Turkiye

Read Full Article

Java më e mbushur me ngjarje sportive në EuroSport gjatë këtij viti. Kampionati botëror në atletikë ka filluar të shtunën dhe do të vazhdoj deri të dielën me gara jashtëzakonisht interesante. Tashmë gara çiklistike rreth Spanjës, Vuelta ka hyrë në javën e dytë dhe as këtu nuk mungojnë emocionet. E këtë javë fillon, së paku pritet të filloj nëse nuk ka ndonjë shtyrje për shkak të uraganit Irene, grand slam turneu i fundit në tenis për këtë vit, US Open. Të dy kanalet do të transmetojnë dy ndeshjet më interesante çdo ditë duke filluar nga ora 17:00 deri herët në mëngjes, pos nëse ka ndonjë transmetim atletike apo Vueltas. Pra, EuroSport është destinacioni juaj kryesor këtë javë nëse dëshironi sport cilësor.

Read Full Article

Është fundjava e fundit e kampionateve kombëtare para ndeshjeve të kombëtareve që do të zhvillohe të premten e ardhshme. Në kampionatet kryesore veçojmë këto ndeshje. Në kampionatin gjerman derbi i javës do të luhet të dielën në ora 5:30, kur takohen Dortmund – Bajern. Në të njëjtën kohë ndeshen Leverkuzen dhe Verder.

Në Spanjë kryendeshja zhvillohet të shtunën në ora 10, në mes të Valensias dhe Bilbaos që do të transmetohet edhe në KTV. KTV do të transmetoj edhe dy ndeshje tjera të La Ligës, të dielën në ora 7, Barselona – Majorka, dhe në ora 9, Real Madrid – Deportivo. Ndeshja më interesante zhvillohe në ora 5, ku ndeshen Sevija dhe Atletiko Madrid.

Në Angli të shtunën në ora  4, zhvillohen dy ndeshje interesante, Totenhem – Aston Villa, dhe Sanderlend – Mançester Junajted. Të dielën në ora 2:30, ndeshen Mançester Siti dhe Njukastëll, ndërsa në ora 5, kryendeshja e javës zhvillohe në mes të Çelzit dhe Arsenalit.

Në Itali të shtunën në mbrëmje, 8:45, Parma e pret Milanin. Napoli – Roma dhe Fiorentina – Palermo janë ndeshjet më interesante të dielës në ora 3. Kryendeshja Inter – Juventus zhvillohet të dielën në ora 8:45.

Listën e ndeshjeve që transmetohen në kanalet shqiptare do ta gjeni më poshtë në tekst.

Në ndërkohë nga sportet tjera veçojmë kampionatin botëror në volejboll për meshkuj në Itali  që transmetohet në kanalet Rai Sport në satelit, dhe në kanalet tjera kombëtare të ekipeve pjesëmarrëse. Të shtunën zhvillohen gjashtë ndeshje ndërsa më interesantet janë Egjipti – Spanja (ora 5, JSC+6) dhe Brazili – Bullgaria (ora 9, JSC+6).

Në EuroSport mund të ndiqni garat botërore të ngjashme me kampionatin botëror në hipizëm, sport me kuaj. Të shtunën duke filluar nga ora 5 deri në ora 9:45, shfaqet drejtpërdrejtë nga Kentaki, gara në kros kauntri. Të dielën, transmetimi fillon më vonë, në ora 7 deri në ora 10:15 pasdite, ndërsa në program është gara e kërcimeve.

Të dielën në EuroSport mund të ndiqni garat në Superbajk dhe Supersport, nga ora 11:45 paradite.

Në EuroSport 2, të shtunën në mesditë, drejtpërdrejt mund të ndiqni ndeshjen e ligës japoneze në futboll, Jamagata – Gamba Osaka. Në mbrëmje në ora 8:15, transmetohet ndeshja nga Liga e Kampionve në hendboll për meshkuj ku ndeshen Pivovarna Lashko nga Sllovenia dhe Rajn Nekar Loven nga Gjermania.

Fansat e sporteve amerikane, veçanërisht Futbollit Amerikan këtë javë do ta kenë një fundjavë të pasur kryesisht falë kanalit ESPN Amerika, që për fat të keq akoma nuk është aktiv në operatorët kabllor kosovar. Të shtunën në program janë ndeshjet e ligës së kolegjeve, ku ESPN Amerika transmeton dy ndeshje, ora 6:00 pasdite, Klemson – Majami, ora 9:30 në mbrëmje, Teksas – Oklahoma, dhe ora 2 në mëngjes, Alabama – Florida. Të dielën ESPN Amerika transmeton ndeshjet e vlefshme për ligën profesioniste, NFL. Ndeshen Pitsburg – Balltimor, ora 7; Filadelfia – Uashington, ora 10, dhe Nju Jork – Çikago, ora 2:20.

Kohavision

E shtunë – 25 shtator 2010

10:00 Valensia – Atletik Bilbao

E diel – 26 shtator 2010

07:00 Barselona – Majorka

09:00 Real Madrid – Deportivo La Korunja

SuperSport

E shtunë – 25 shtator 2010

03:30 SS3 Nyrnberg – Shalke

03:30 SS4 Besa – Vllaznia

04:00 SS5 Kristal Palas – QPR

06:00 SS2 Udineze – Çezena

06:30 SS1 Hamburg – Kaiserslautern

06:30 SS4 Basketboll KB për femra: Çekia – Bjellorusia

07:00 SS3 Nansi – Lion

08:00 SS2 Sosiedad – Espanjol

08:15 SS4 Basketboll KB për femra: SHBA – Spanja

08:45 SS1 Parma – Milan

09:00 SS3 Sent Etjen – Marsej

10:00 SS2 Valensia – Bilbao

E diel – 26 shtator 2010

05:00 SS3 Moto GP: GP e Japonisë

12:30 SS3 Ajaks – Utreht

12:30 SS1 Leçe – Katania

02:30 SS3 Skënderbeu – Tirana

03:00 SS4 Lacio – Bresha

03:00 SS1 Napoli – Roma

03:00 SS2 Fiorentina – Palermo

03:30 SS5 Shtutgart – Frankfurt

04:30 SS3 PSV – VVV Venlo

05:00 SS2 Sevija – Atletiko

05:30 SS4 Basketboll KB për femra: Pozita ¾

05:30 SS1 Dortmund – Bajern

05:30 SS5 Tvente – Groningen

06:30 SS3 PSZH – Nisa

07:00 SS2 Barselona – Majorka

08:00 SS4 Basketboll KB për femra: Finale

08:45 SS1 Inter – Juventus

09:00 SS2 Real Madrid – Deportivo

09:00 SS5 Ren – Tuluz

09:15 SS3 Benfika – Braga

Tring

E shtunë – 25 shtator 2010

01:45 Uigan – Uollvs (Tring Sport)

04:00 Totenhem – Aston Villa (Tring Shqip)

04:00 Sanderlend – Mançester Junajted (Tring Sport)

04:00 Uest Hem – Fulhem (Tring Planet)

04:00 Birmingem – Everton (Tring World)

E diel – 26 shtator 2010

02:30 Mançester Siti – Njukastëll (Tring Sport)

04:00 Liverpul – Bllekpul (Tring Shqip)

05:00 Çelzi – Arsenal (Tring Sport)

Read Full Article