Tag: Supernatural

the flash arrow

Kanali CW pa pritur shumë ka rinovuar serialet kryesore edhe për një sezon shtesë.

Këtë vjeshtë, për sezonin televiziv 2017-2018 do të kthehen dy super-heronjtë kryesor të këtij kanali, Arrow dhe The Flash.

Derisa i pari kthehet për sezonin e gjashtë, The Flash do të kthehet për sezonin e katërt. Për të njëjtin sezon kthehet edhe Jane the Virgin, derisa Supergirl, DC’s Legends of Tomorrow, dhe Crazy Ex-Girlfriend do të kthehen për sezonin e tretë.

Pa fund duket të jetë seriali Supernatural i cili do të kthehet për sezonin e 13të në vjeshtë. Serialet The iZombie, The Originals, dhe Riverdale ende nuk kanë pasur premierën këtë sezon. The Vampire Diaries dhe Reign janë në sezonet finalet. (vampirët finalen e kanë më datë 10 mars)

Serialet debutuese në CW, Frequency dhe No Tomorrow s’kanë marr porosi shtesë pas 13 episodeve prandaj pritet edhe anulimi i tyre.

Read Full Article

Televizioni maqedonas përgatitet furishëm për sezonin vjeshtor. Siç lajmëron TV Paket, MRT ka përgatitur një grumbull serialesh amerikane për të sjell falas tek shikuesit maqedon.

Pas njoftimit për nisjen e tri versioneve të serialit CSI – CSI – CSI Miami, CSI New York, dhe CSI Las Vegas; pritet të vijnë edhe Spartacus, Gossip Girl, dhe Supernatural.

Titujt e ri që ka paralajmëruar televizioni maqedonas janë The Mentalist dhe Fringe. Të gjitha këto seriale pritet të nisin në shtator të këtij viti.

TV Paket njofton që mund të vijnë edhe dy seriale të reja, dhe njëra ndër to pritet të jetë The Vampire Diaries.

Read Full Article

Për rrjetin televiziv të pestë amerikan, sezonet e fundit kanë qenë një përballje me mbijetesën. Kanali ka parë një rënie dramatike të shikueshmërisë e nuk kanë ndihmuar as pilot serialet e reja. Hart of Dixie është i vetmi serial që është rinovuar për sezonin e dytë me anulimin e The Secret Circle dhe Ringer.

I vetmi serial që po funksionon pa dyshim është The Vampire Diaries që do të rikthehet për sezonin e katërt të enjteve për të vazhduar me rikthimin e versionit të ri të Beauty and the Beast. Ajo çfarë do të ndryshoj do të jetë e mërkura e cila do të jetë një natë mbinatyrore ngjashëm me të enjten e sezonit të kaluar. Supernatural rikthehet me sezonin e nëntë derisa seriali i ri do të jetë Arrow që sjell ritregimin e karakterit shigjetar të DC Comics, Green Arrow.

Të hënën do të rikthehet 90210 para Gossip Girl që do të përfundoj aventurën televizive me 13 episode të reja. Në vend të Vajzës së Thashethemeve në janar do të filloj të transmetohet pre-tregimi i The Sex and the City, The Carrie Diaries me AnnaSophia Robbb në rol kryesor.

E marta do të jetë mbrëmje mjekësore me sezonin e dytë të Hart of Dixie dhe serialin e ri Emily Owens M.D.

Reality-show i vjetërsuar, America’s Next Top Model do të shfaqet të premten, para sezonit të tretë të Nikitas.

Është një skemë agresive e CW me tri drama të reja dhe vetëm një program që nuk ndryshon skemën. Përkushtimin e CW e dëshmon edhe fakti që për herë të parë do të ofroj programe origjinale gjatë verës me katër realiy-show të rinj. Të gjitha këto në tentim për të rikthyer një shikueshmëri bazike, së paku për audiencën e re për të cilën edhe është dedikuar.

 

E hënë

8:00 90210

9:00 Gossip Girl (vjeshtë); The Carrie Diaries

E martë

8:00 Hart of Dixie

9:00 Emily Owens, M.D.

E mërkurë

8:00 Arrow

9:00 Supernatural

E enjte

8:00 The Vampire Diaries

9:00 Beauty and the Beast

E premte

8:00 America’s Next Top Model

9:00 Nikita

Read Full Article