Tag: Sport n’TV

Garën më të madhe në hokejin ekipor në akull, kampionatin botëror mund ta ndiqni edhe në kanalin zyrtar të Federatës Ndërkombëtare të Hokejit mbi Akull, IIHF.

Kanali pos transmetimit së të gjitha ndeshjeve ofron edhe përmbledhje të ndeshjeve dhe aksioneve më të mira të ditës.

Kampionati botëror në hokej mbi akull këtë vit mbahet në Koln të Gjermanisë, dhe Paris të Francës. Gjashtëmbëdhjetë kombëtaret më të mira janë të ndara në dy grupe me nga tetë ekipe ku zhvillohet shtatë xhiro. Më pas nis faza eliminatore nga çerekfinalet. Kampionati mbyllet me datë 21 maj.

Të gjitha ndeshjet mund ti shihni në kanalin zyrtar të IIHF në YouTube.

Read Full Article

Përdoruesit e Facebook në Spanjë, tash e tutje do të mund të ndjekin nga një ndeshje për javë direkt në rrjetin shoqëror Facebook.

Që nga e premtja e kaluar, ndeshjet e të premtave të cilat transmetohen në kanalin e lirë tokësor Gol Television, do të jenë gratis edhe për përdoruesit e rrjeteve shoqërore.

Ndeshja e parë, ndërmjet Betisit dhe Granadasë e transmetuar në llogarinë zyrtare të La Ligas në Facebook kishte joshur mbi 400 mijë vizitorë unik.

Read Full Article

Xhiroja e gjashtë e Ligës së Kampionëve vazhdon në platformën Kujtesa. Këtë javë do të ketë më shumë se tetë ndeshje që transmetohen drejtpërdrejtë.

Të martën Tottenham udhëton në Monaco, derisa Juventus është mysafir i Sevillas. Ndërkoë të nesërmen, derbi zhvillohet në Londër ku Arsenali pret PSG.

E martë, 22 nëntor

20:45     Monaco – Tottenham    K1

20:45     Sevilla – Juventus            K2

20:45     Sporting – Real Madrid  K3

20:45     Kopenhagen – Porto       K4

E mërkurë, 23 nëntor

18:00     Rostov – Bayern               K1

20:45     Arsenal – PSG                    K1

20:45     Monchengladbach – Manchester City     K2

20:45     Besiktas – Benfica            K3

20:45     Celtic – Barcelona            K4
*marr nga Kujtesa Buletin në Kujtesa.com

Read Full Article

kujtesa sportSot e nesër transmetohen ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve në futboll. Ndeshja kryesore e të martës zhvillohet në Nou Camp ku Barcelona pret Atleticon e Madriti. Në Mynih, Bayerni ndeshet me Benfican.

Të mërkurën, Reali i Madridit udhëton në Gjermani për tu ndeshur me Wolfsburg, derisa në duelin e ‘naftëtarëve’, Paris SG pret Manchester Cityn.

Të gjitha ndeshjet transmetohen në Kujtesa Sport sipas këtij orari:

E martë, 5 prill

20:45     Barcelona – Atletico        K1

20:45     Bayern – Benfica               K2

E mërkurë, 6 prill

20:45     PSG – Manchester City   K1

20:45     Wolfsburg – Real Madrid              K2

Read Full Article

Në kanalet Eurosport kthehet Bundesliga gjermane me derbin ndërmjet Monchengladbachut dhe Herthës. Bayerni pret Frankfurtin, derisa Kolni i Mavrajt i udhëton Hoffenheimit.

E premte, 1 prill 2016

20:30     Leverkusen – Wolfsburg                ESP2

E shtunë, 2 prill 2016

15:30     Bayern – Frankfurt                           ESP2

18:30     Dortmund – Bremen                       ESP2

22:00     Chicago Fire – Philadelphia          ESP2

E diel, 3 prill 2016

15:30     Monchengladbach – Hertha          ESP2

17:30     Hoffenheim – Koln                           ESP2

E hënë, 4 prill 2016

2:00        Orlando City – Portland                 ESP

Read Full Article

bahrejn gpFernando Alonso do të mungoj në garën e dytë të këtij sezoni të kampionatit të Formula 1. Top Channel do të sjell si zakonisht kualifikimet dhe garën drejtpërdrejtë nga Bahrejn të shtunën në ora 17 dhe të dielën në po të njëjtën orë.

Read Full Article

Derbi spanjoll dhe ai italian përshkruajnë këtë javë futbolli në Supersport. El Clasico e radhës zhvillohet të shtunën në ora 20:30, derisa derbi i Romës, ndërmjet Lazios dhe Romës zhvillohet të dielën në ora 15:00

Orari i plotë

E premte, 1 prill 2016

20:30     Leverkusen – Wolfsburg                SSK2/SS2

20:30     Monaco – Bordeaux                       SS3

20:30     Crotone – Lanciano                          SS4

E shtunë, 2 prill 2016

13:45     Aston Villa – Chelsea                      SSK1

14:00     Ferronikeli – Liria                              SSK2

15:30     Bayern – Frankfurt                          SS1

15:30     Ingolstadt – Schalke                        SS2

16:00     Atletico – Betis                                  SS4

16:00     Arsenal – Watford                           SSK1

16:00     Bournemouth – Manchester City              SSK2

17:00     PSG – Nice                                           SS5

18:00     Carpi – Sassuolo                               SS2

18:15     Las Palmas – Valencia                     SS6

18:30     Dortmund – Werder                       SS1

18:30     Livepool – Tottenham                    SSK1

19:45     AZ-PSV                                                 SSK4

20:30     Barcelona – Real Madrid               SSK1/SS2

20:45     Juventus – Empoli                            SS3/SSK2

20:45     Feyenoord – Excelsior                    SS5 

E diel, 3 prill 2016

12:00     Bilbao – Granada                              SS4

12:30     Udinese – Napoli                              SS5

14:00     Nantes – Lille                                      SS6

14:00     Hajvalia – Drenica                            SSK2

14:30     Leicester City – Southampton     SSK1

15:00     Lazio – Roma                                      SSK3/SS1

15:00     Atalanta – Milan                               SS2

15:00     Fiorentina – Palermo                      SS4

15:30     Monchengladbach – Hertha        SS5

16:45     Ajax – Zwolle                                      SS6

17:00     Manchester Utd – Everton           SSK1

17:30     Hoffenheim – Koln                          SS1

17:30     Novara – Salerntinata                     SS7

20:30     Sevilla – Sociedad                            SS3

20:45     Inter – Torino                                     SSK1/SS2

21:00     Lorient – Lyon                                    SS4

E hënë, 4 prill 2016

20:30     Bari – Cesena                                    SS3

20:45     Bologna – Verona                            SS2

Read Full Article

Derisa fundi i sezonit të rregullt afrohet, situata në Perëndim veç që nxehet.

Gjatë kësaj fundjave Kujtesa sjell dy duele që përfshijnë skuadrën e Oklahoma City Thunder. Westbrook e Durant do të takohen me Clippers në orët e para të premtes, derisa të dielën, ata udhëtojnë në Houston për të përcaktuar fatin e ish-shokut të tyre, James Harden dhe skuadrës së Rockets për përfundimtare.

E premte, 1 prill

01:00     Oklahoma City – LA Clippers        K-Sport 1

E diel, 3 prill

21:30     Houston – Oklahoma City             K-Sport 1

Read Full Article

Ndeshja miqesore ndermjet Austrise dhe Shqiperise transmetohet ne kanalin Klan TV.

Prej kanaleve nderkombetare, Canal+Sport francez, ORF Eins austriak, dhe kanalet DigiSport te Hungarise dhe Rumanise transmetojne ndeshjen.

Ndeshja nis ne ora 17:30, te shtunen me date 26 mars 2016.

Read Full Article

sigal prishtinaSuperSport Kosova do të transmetoj ndeshjet gjysmëfinale të Sigal Prishtinës në Balkan League. Ndeshja e parë në Bullgari kundër Beroes zhvillohet të mërkurën me datë 23 mars me fillim në ora 18:30. Ndërsa ndeshja e kthimit është me datë 30 mars në ora 19:30.

Të dy ndeshjet transmetohen në SuperSport Kosova 1.

Read Full Article