Tag: n’TV

Garën më të madhe në hokejin ekipor në akull, kampionatin botëror mund ta ndiqni edhe në kanalin zyrtar të Federatës Ndërkombëtare të Hokejit mbi Akull, IIHF.

Kanali pos transmetimit së të gjitha ndeshjeve ofron edhe përmbledhje të ndeshjeve dhe aksioneve më të mira të ditës.

Kampionati botëror në hokej mbi akull këtë vit mbahet në Koln të Gjermanisë, dhe Paris të Francës. Gjashtëmbëdhjetë kombëtaret më të mira janë të ndara në dy grupe me nga tetë ekipe ku zhvillohet shtatë xhiro. Më pas nis faza eliminatore nga çerekfinalet. Kampionati mbyllet me datë 21 maj.

Të gjitha ndeshjet mund ti shihni në kanalin zyrtar të IIHF në YouTube.

Read Full Article

Emisioni për filmin, ‘Telekino’ edhe këtë javë vjen me tema që prekin kinematografinë vendase.

Me mysafirët e ftuar në studio, do të diskutohet në lidhje me kushtet e studimit në degën e regjinës në Akademinë e Filmit në Prishtinë.

Pos debatit në studio, emisioni sjell edhe rubrikat e rregullta.

Telekino transmetohet këtë të shtunë në ora 18:20 në RTK1.

Read Full Article