Tag: Liga e Kampionve

Xhiroja e gjashtë e Ligës së Kampionëve vazhdon në platformën Kujtesa. Këtë javë do të ketë më shumë se tetë ndeshje që transmetohen drejtpërdrejtë.

Të martën Tottenham udhëton në Monaco, derisa Juventus është mysafir i Sevillas. Ndërkoë të nesërmen, derbi zhvillohet në Londër ku Arsenali pret PSG.

E martë, 22 nëntor

20:45     Monaco – Tottenham    K1

20:45     Sevilla – Juventus            K2

20:45     Sporting – Real Madrid  K3

20:45     Kopenhagen – Porto       K4

E mërkurë, 23 nëntor

18:00     Rostov – Bayern               K1

20:45     Arsenal – PSG                    K1

20:45     Monchengladbach – Manchester City     K2

20:45     Besiktas – Benfica            K3

20:45     Celtic – Barcelona            K4
*marr nga Kujtesa Buletin në Kujtesa.com

Read Full Article

partizaniKanali kombetar shqiptar, TVSH do te transmetoj ndeshjen e pare te rrethit te dyte te kualifikimeve per Ligen e Kampionve ndermjet Ferencvarosit dhe Partizanit te Tiranes.

Ndeshja nis ne ora 20:00, dhe do te transmetohet ne sinjalin tokesor te TVSH-se. Nuk ka konfirmimi se ku do te shfaqet ne satelit.

Read Full Article