Tag: Kujtesa Sport

Xhiroja e gjashtë e Ligës së Kampionëve vazhdon në platformën Kujtesa. Këtë javë do të ketë më shumë se tetë ndeshje që transmetohen drejtpërdrejtë.

Të martën Tottenham udhëton në Monaco, derisa Juventus është mysafir i Sevillas. Ndërkoë të nesërmen, derbi zhvillohet në Londër ku Arsenali pret PSG.

E martë, 22 nëntor

20:45     Monaco – Tottenham    K1

20:45     Sevilla – Juventus            K2

20:45     Sporting – Real Madrid  K3

20:45     Kopenhagen – Porto       K4

E mërkurë, 23 nëntor

18:00     Rostov – Bayern               K1

20:45     Arsenal – PSG                    K1

20:45     Monchengladbach – Manchester City     K2

20:45     Besiktas – Benfica            K3

20:45     Celtic – Barcelona            K4
*marr nga Kujtesa Buletin në Kujtesa.com

Read Full Article

kujtesa sportSot e nesër transmetohen ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve në futboll. Ndeshja kryesore e të martës zhvillohet në Nou Camp ku Barcelona pret Atleticon e Madriti. Në Mynih, Bayerni ndeshet me Benfican.

Të mërkurën, Reali i Madridit udhëton në Gjermani për tu ndeshur me Wolfsburg, derisa në duelin e ‘naftëtarëve’, Paris SG pret Manchester Cityn.

Të gjitha ndeshjet transmetohen në Kujtesa Sport sipas këtij orari:

E martë, 5 prill

20:45     Barcelona – Atletico        K1

20:45     Bayern – Benfica               K2

E mërkurë, 6 prill

20:45     PSG – Manchester City   K1

20:45     Wolfsburg – Real Madrid              K2

Read Full Article

moto gp argentinaSezoni i kampionatit të ri të motoçiklizmit vazhdon në Kujtesa këtë fundjavë me garën për Shpërblimin e Madh të Argjentinës.

Stërvitjet dhe kualifikimet transmetohen të premten dhe të shtunën në ora 14, derisa garat finale të dielën në ora 18, në kanalin K-Sport 1.

Read Full Article

Derisa fundi i sezonit të rregullt afrohet, situata në Perëndim veç që nxehet.

Gjatë kësaj fundjave Kujtesa sjell dy duele që përfshijnë skuadrën e Oklahoma City Thunder. Westbrook e Durant do të takohen me Clippers në orët e para të premtes, derisa të dielën, ata udhëtojnë në Houston për të përcaktuar fatin e ish-shokut të tyre, James Harden dhe skuadrës së Rockets për përfundimtare.

E premte, 1 prill

01:00     Oklahoma City – LA Clippers        K-Sport 1

E diel, 3 prill

21:30     Houston – Oklahoma City             K-Sport 1

Read Full Article

sporttvSport n’TV – 22 nëntor 2013

Kujtesa transmeton Euroligën të premten, derisa gjatë fundjavës vjen La Liga dhe Ligue 1. SuperSport Kosova transmeton kampionatin vendor, atë italian, dhe anglez.

Në Eurosport nis kupa e botës në kërcime me ski.

 

E premte, 22 nëntor 2013

Kujtesa Sport

19:00 Unicaja – Olympiacos                         K1/K1HD

19:00 Fenerbahçe – Budivelnik                  K2/K2HD

20:30 Ajaccio – Marseille                               K3/K3HD

20:45 EA7 Milano – Anadolu Efes              K1/K1HD

20:45 Real Madrid – Zalgiris                          K4/K4HD

21:00 Valladolid – Osasuna                           K2/K2HD

 

SuperSport Kosova

13:00 Besa – Trepça 89                                   SSK1

 

SuperSport Albania

13:00 Besa – Trepça 89                                   SS3/SSHD3

20:30 Stuttgart – Monchengladbach        SS2/SSHD2

20:30 Novara – Pescara                                 SS4/SSHD4

 

Eurosport

08:00 Volejboll: Irani – Rusia                        ESP

11:00 Volejboll: Japonia – SHBA                 ESP

13:30 Patinazh: Meshkujt                             ESP

17:45 Kërcime me ski: Kualifikime HS140                ESP

20:00 Boks                                                           ESP

17:30 Patinazh: Vallëzim                                ESP2

18:30 Arminia – Bochum                               ESP2

20:30 Stuttgart – Monchengladbach        ESP2

 

FTA Futboll

19:00 Puskas – Kecskemet                                           Duna TV

20:30 Stuttgart – Monchengladbach                        TRT Haber/HD

20:45 Doncaster – Yeowil Town                                 GSP TV

 

FTA Sport

13:00 Formula 1: GP Brazil Stërvitja 1                       Sport 1

16:45 Formula 1: GP Brazil Stërvitja 2                       Sport 1

19:00 Basket: Unicaja – Olympiakos                         NTV Spor

20:10 Basket: Strassbourg – Brose Baskets           Sport 1

20:45 Basket: Armani – Anadolu Efes                      NTV Spor

 

E shtunë, 23 nëntor 2013

Kujtesa Sport

16:00 Barcelona – Granada                          K1/K1HD

17:00 Reims – PSG                                           K2/K2HD

18:00 Real Sociedad – Celta de Vigo         K3/K3HD

19:45 Basel – Thun                                           K4/K4HD

20:00 Almeria – Real Madrid                        K1/K1HD

22:00 Atletico Madrid – Getafe                  K2/K2HD

 

SuperSport Kosova

13:00 Hajvalia – Prishtina                              SSK2

13:45 Everton – Liverpool                             SSK1

16:00 Arsenal – Southampton                    SSK1

18:00 Verona – Chievo                                   SSK3

18:30 Dortmund – Bayern                            SSK1

18:30 West Ham – Chelsea                           SSK2

20:45 Milan – Genoa                                       SSK1

 

SuperSport Albania

13:00 Hajvalia – Prishtina                              SS5/SSHD5

14:00 Besa – Skënderbeu                             SS3/SSHD3

14:00 Bylis – Tirana                                          SS5/SSHD5

15:00 Lanciano – Varese                                SSHD6

15:30 Hertha – Leverkusen                          SS1/SSHD1

15:30 Frankfurt – Schalke                             SS2/SSHD2

18:00 Verona – Chievo                                   SS2/SSHD2

18:30 Dortmund – Bayern                            SS3/SSHD3

20:00 Almeria – Real Madrid                        SS4/SSHD4

20:45 Milan – Genoa                                       SS2/SSHD2

20:45 Napoli – Parma                                      SS3/SSHD3

22:30 Vasco De Gama – Cruzeiro               SS5/SSHD5

 

Tring Digital

14:00 CSKA Moskë – Spartak Moskë        TS1

17:00 Reims – PSG                                           TS1/JollyHD

21:15 Porto – Nacional                                   TS1

 

Eurosport

08:00 Volejboll: Rusia – Brazili                     ESP

08:15 Luzh: Femrat, rrethi 1                         ESP2

09:30 Luzh: Femrat, rrethi 2                         ESP2

11:00 Volejboll: Italia – Japonia                  ESP

11:00 Luzh: Meshkujt, rrethi 1                    ESP2

13:00 Kaiserslautern – Union Berlin          ESP2

15:30 Hertha – Leverkusen                          ESP2

15:45 Kërcime me ski: Skuadrat HS140    ESP

17:45 Futboll-F: Bullgaria – Franca             ESP

18:00 Dortmund – Bayern                            ESP2

20:00 Karling: Norvegjia – Franca               ESP

21:00 FMX: Gladiator Games                       ESP2

 

FTA Futboll

13:00 Femrat: Bullgaria – Franca Eurosport Germany

14:00 CSKA Moskë – Spartak Moskë        GSP TV

15:30 Frankfurt – Schalke                             TRT Spor/HD

16:00 Karpaty – Metalurg Donetsk           2+2

16:00 Wigan – Brighton & H.A.                    GSP TV

18:00 Real Sociedad – Celta                         NTVSpor

18:00 Denizlispor – Istanbul BB                   TRT Spor

18:30 West Ham – Chelsea                           Idman TV

18:30 Dortmund – Bayern                            TRT Haber/HD

18:30 Dnipro – Illichivets                               1+1 International

18:45 PSV – Heerenveen                              FOG TV

20:30 Milan – Genoa                                       Idman TV

20:45 Ajax – Heracles                                     FOG TV

21:15 Porto – Nacional                                   RTP International

22:00 Atletico – Getafe                                  NTVSpor

01:50 Sporting KC – Houston Dynamo     Sports TV Turkiye

 

FTA Sport

12:15 Hendboll: Barcelona – Dinamo Minsk          Sports TV Turkiye

12:30 Volejboll: Çankaya Bld – Milli Piyango          NTVSpor

15:00 Volejboll: Halkbank – Galatasaray                 NTVSpor

16:30 Formula 1: GP Brazil – Kualifikimet                RTL, Top Channel

17:30 Volejboll: Trentino – Latina                              Sports TV Turkiye

20:00 Basket: Wurzburg – Bayern                             Sport 1

20:30 Volejboll-F: Piacenza – Conegliano               Sports TV Turkiye

 

 

E diel, 24 nëntor 2013

Kujtesa Sport

12:00 Levante – Villarreal                              K1/K1HD

17:00 Rayo Vallecano – Espanyol               K1/K1HD

19:00 Elche – Valencia                                    K2/K2HD

21:00 Sevilla – Real Betis                               K1/K1HD

21:00 Nantes – Monaco                                K2/K2HD

 

SuperSport Kosova

13:00 Llamkos – Ferizaj                                  SSK1

14:30 Manchester City – Tottenham        SSK1

17:00 Cardiff – Manchester United          SSK1

17:30 Werder – Mainz                                    SSK2

20:45 Bologna – Inter                                     SSK1

 

SuperSport Albania

13:00 Laçi – Tirana                                            SS3/SSHD3

13:00 Flamurtari – Vllaznia                            SS4/SSHD4

13:00 Llamkos – Ferizaj                                  SS5/SSHD5

15:00 Livorno – Juventus                              SS1/SSHD1

15:00 Sampdoria – Lazio                                SS2/SSHD2

15:00 Udinese – Fiorentina                          SS4/SSHD4

15:30 Hamburg – Hannover                         SS5/SSHD5

17:30 Werder – Mainz                                    SS2/SSHD2

20:00 Flamengo – Corinthians                     SS4/SSHD4

20:45 Bologna – Inter                                     SS2/SSHD2

 

Tring Digital

10:30 Lokomotiv – Spartak                           TS1

16:00 Rio Ave – Estoril                                    TS1

18:00 Paços Ferreira – Belenenses           TS1

20:15 Guimares – Sporting Lisbonë          TS2

21:00 Nantes – Monaco                                 TS1/JollyHD

 

Eurosport

08:00 Volejboll: SHBA – Rusia                      ESP

08:00 Cheerleading: KB në Bangkok         ESP2

10:00 FIA GT: Baku                                           ESP2

12:15 Luzh: Dyshet, rrethi 2                         ESP

13:15 Kërcime me ski: HS140                       ESP

13:30 Aalen – St. Pauli                                    ESP2

15:15 Biatlon: Stafetat                                    ESP

15:30 Hamburg – Hannover                         ESP2

17:00 Karling-F: Rusia – Suedia                   ESP

17:30 Werder – Mainz                                    ESP2

20:30 Karling: Suedia – Norvegjia              ESP

 

FTA Futboll

10:30 Lokomotiv Moskë – Dinamo Moskë             GSP TV

13:00 Balikesirspor – Mersin Idmanyurdu              TRT Spor/HD

15:30 Hamburger – Hannover                                     TRT Spor/HD

16:00 Dynamo Kyiv – Hoverla                                      1+1 International

16:30 Twente – NAC Breda                                          FOG TV

16:30 Diosgyor – Videoton                                           Duna TV

17:30 Werder – Mainz                                                    TRT Haber/HD

18:00 Boluspor – Manisaspor                                      TRT Spor

 

FTA Sport

12:15 Basket: Bilbao – Malaga                                     Sports TV Turkiye

12:30 Volejboll-F: Galatasaray – Besiktas               NTVSpor

15:00 Hendboll: Flensburg – Kiel                                Sport 1

16:00 Volejboll-F: Fenerbahce – Çanakale Bld     NTVSpor

17:00 Formula 1: GP Brazil – Gara                              RTL, Top Channel

19:00 Basket: Real Madrid – Estudiantes                                Sports TV Turkiye

20:30 Basket: Cantu – Siena                                         Sports TV Turkiye

Read Full Article