Sport n’TV – Fundjava 8 nëntor

sporttvGjatë kësaj fundjave Kujtesa Sport mbyll sezonin e Moto GP. Si zakonisht vijnë edhe ndeshjet më interesante nga liga e Spanjës dhe Francës. Në Eurosport mbaron kampionati botëror U17 si dhe vazhdon Kupa e Botës në patinazh artistik me NHK Trophy. SuperSport vijon me Premier Ligën dhe finalet e ATP Masters në Londër. Tring Sport sjell kampionatin rus, francez dhe portugez.

 

E premte

Kujtesa Sport

18:00 Lietuvos Rytas – Maccabi Tel Aviv K1/K1HD

19:45 Anadolu Efes – Zalgiris Kaunas        K2/K2HD

20:30 Panathinaikos – Lokomotiv              K1/K1HD

20:45 Strasbourg – Real Madrid                 K3/K3HD

 

SuperSport Albania

15:00 ATP Masters London                          SSHD3

20:30 Hannover – Braunschweig               SSHD2

 

FTA Futboll

14:00 Suedia U17 – Argjentina U17           Eurosport; TRT Spor

17:00 Nigeria U17 – Meksika U17              Eurosport; TRT Spor

20:30 Hannover – Braunschweig               TRT Haber; TRT HD

 

FTA Sport

19:45 Hokej: Gjermania – Zvicra                 Sport 1 Germany

20:45 Basket: Barcelona – CSKA                                 NTV Spor

 

Eurosport

08:30 Patinazh artistik: NHK Trophy          ESP

11:20 Patinazh artistik: NHK Trophy          ESP

20:30 Boks                                                           ESP

 

E shtunë

Kujtesa Sport

08:40 Moto GP Free Practice                       K3/K3HD

11:00 Moto GP – Qualifiers                          K3/K3HD

13:15 Reading – QPR                                       K1/K1HD

16:00 Leicester City – Nottingham            K3/K3HD

16:00 Real Madrid – Real Sociedad           K1/K1HD

17:00 PSG – Nice                                              K2/K2HD

18:00 Getafe – Elche                                       K3/K3HD

20:00 Athletic Bilbao – Levante                  K1/K1HD

22:00 Celta Vigo – Rayo Vallecano             K2/K2HD

 

SuperSport Kosova

14:00 Drenica – Trepça 89                             SSK1

15:30 Leverkusen – Hamburger                 SSK3

16:00 Liverpool – Fulham                              SSK1

16:00 Chelsea – WBA                                      SSK2

20:45 Inter – Livorno                                       SSK1

 

SuperSport Albania

14:00 Bylis – Skënderbeu                              SSHD3

14:00 Drenica – Trepça 89                             SSHD6

15:00 ATP Masters London                          SSHD5

15:30 Bayern – Augsburg                              SSHD1

15:30 Wolfsburg – Dortmund                      SSHD2

17:00 Partizani – Teuta                                   SSHD3

18:00 Catania – Udinese                                SSHD2

18:30 Monchengladbach – Nurnberg      SSHD4

20:45 Inter – Livorno                                       SSHD2

21:00 ATP Masters London                          SSHD5

22:30 Bahia – Atletico Mineiro                    SSHD4

 

FTA Futboll

12:00 Femrat: USV Jena – Leverkusen    Eurosport Germany

13:00 Krilia Sovetov – Dinamo Moskë      GSP TV

15:30 Wolfsburg – Dortmund                      TRT Spor

16:00 Femrat: Malmo – Wolfsburg           Eurosport Germany

16:00 Leicester – Nottingham                     GSP TV

18:00 Anderlecht – Leuven                          TV Net

18:00 Ankaraspor – Bucaspor                      TRT Spor

18:30 Norwich – West Ham                          Idman TV

18:30 Monchengladbach – Nurnberg      TRT Haber

20:00 Bilbao – Levante                                   NTV Spor

20:00 RAS Casablanca – ASS Sale               Al Jazeera Sport Global

20:45 Inter – Livorno                                       Idman TV

20:50 MLS Conference Finals                      Sports TV Turkiye

22:30 Bahia – Atletico Mineiro                    Al Jazeera Sport 1

 

FTA Sport

07:30 Not: Kupa e botës                                                Sports TV Turkiye

12:00 Volejboll: Fenerbahce – Konak      NTV Spor

14:40 f3                                                Sports TV Turkiye

15:00 Volejboll: Galatasaray – Maliye      NTV Spor

15:55 International GT Open                       Sports TV Turkiye

16:00 Hokej: Gjermania – Sllovakia           Sport 1 Germany

18:00 Kalërim                                                     Sport 1 Germany

19:00 Basket: Verona – Perugia                 Sports TV Turkiye

 

Eurosport

08:00 Patinazh artistik: NHK Trophy          ESP2

08:35 Car Racing: World Endurance          ESP

11:15 Patinazh artistik: NHK Trophy          ESP

13:00 Guangzhou – Seoul                             ESP2

15:45 Futboll Femrat: Malmo – Wolfsburg            ESP

22:00 Sporte Luftarake: Superkombat    ESP

 

E diel

Kujtesa Sport

08:40 Moto GP Warm-Up                             K3/K3HD

11:00 Moto GP – Races                                  K3/K3HD

12:00 Espanyol – Sevilla                                 K1/K1HD

17:00 Marseille – Sochaux                            K2/K2HD

17:00 Valencia – Valladolid                           K1/K1HD

19:00 Villarreal – Atletico Madrid               K2/K2HD

21:00 Saint-Etienne – Lyon                           K3/K3HD

21:00 Real Betis – Barcelona                        K1/K1HD

 

SuperSport Kosova

13:00 Tottenham – Newcastle                    SSK2

14:00 Hysi – Prishtina                                      SSK1

15:05 Sunderland – Manchester City       SSK2

17:10 Manchester Utd – Arsenal               SSK1

20:45 Juventus – Napoli                                 SSK1

20:45 Fiorentina – Sampdoria                     SSK2

 

SuperSport Albania

12:30 Genoa – Verona                                   SSHD5

12:30 Zwolle – Twente                                   SSHD6

13:00 Kukësi – Tirana                                      SSHD3

14:00 Hysi – Prishtina                                      SSHD4

14:30 NEC – Ajax                                              SSHD6

15:00 Chievo – Milan                                      SSHD1

15:00 Roma – Sassuolo                                  SSHD2

15:00 Parma – Lazio                                         SSHD3

15:00 ATP Masters London                          SSHD5

17:30 Freiburg – Stuttgart                             SSHD4

20:00 Cruzeiro – Gremio                               SSHD5

20:45 Juventus – Napoli                                 SSHD2

20:45 Fiorentina – Sampdoria                     SSHD4

 

FTA Futboll

10:30 Sprtak Moskë – Zenit                         Armenia 1TV; GSP TV

12:30 Vorskla – Metalist                                TVNet

13:00 Tottenham – Newcastle                    Idman TV

13:00 Manisaspor – Adana Demirspor     TRT Spor

14:30 Gent – Standard                                   TVNet

15:30 Mainz – Frankfurt                                 TRT HD

16:00 Femrat: Potsdam – Lyon                   Eurosport Germany

16:00 Arsenal Kyiv – Dnipro                         1+1 International

17:10 Manchester Utd – Arsenal               Idman TV

17:30 Freiburg – Stuttgart                             TRT Haber; TRT HD

18:00 Zorya – Dinamo Kiev                           TVNet

18:00 Mersin Idman – 1461 Trabzon         TRT Spor

18:30 Volyn Lutsk – Dynamo Kyiv              1+1 International

20:00 Cruzeiro – Gremio                               Al Jazeera Sport 1

20:45 Juventus – Napoli                                 Idman TV

22:15 San Lorenzo – Boca Juniors              TVNet

 

FTA Sport

07:30 Not: Kupa e Botës                                                Sports TV Turkiye

12:15 Basket: Barcelona – Canarias           Sports TV Turkiye

14:00 Volejboll-Femrat: Bursa – Fenerbahce       NTV Spor

16:30 Hokej: Gjermania – SHBA                 Sport 1 Germany

18:00 Basket: Valencia – Zaragoza             Sports TV Turkiye

20:00 RTV21 – Prishtina                                 RTV21

20:15 Hendboll: Flensburg – Hamburg    Sport 1 Germany

 

Eurosport

11:00 Vegalta Sendai – Urawa                    ESP2

16:45 Futboll Femrat: Potsdam – Lyon    ESP

21:30 Armwrestling                                         ESP2

Mund të ju interesoj edhe...