Sonte MTV EMA2010

Sonte duke filluar në ora 9 në mbrëmje në MTV Europe dhe të gjitha kanalet të lokalizuara të MTV, transmetohet ndarja e shpërblimeve MTV Europe Music Awards për vitin 2010. Moderatore e sivjetme do të jetë aktorja e njohur nga seriali Desperate Housewives, Eva Longoria. Spektakli organizohet në Madrid ndërsa nominimet janë shpallur me 20 shtator 2010. Më së shumti nominime ka patur Katy Perry dhe Lady Gaga me nga pesë nominime të përcjellura nga Eminem me katër.

Solistë si Katy Perry, Linkin Park, 30 Seconds to Mars do të performojnë sonte në Puerta de Alcala në Madrid.

Nominimet në kategoritë kryesore:

Kënga më e mirë

Usher – OMG

Katy Perry dhe Snoop Dog – California Gurls

Eminem dhe Rihanna – Love the Way You Lie

Rihanna – Rude Boy

Lady Gaga – Bad Romance

Videoja më e mirë

30 Seconds to Mars – King and Queens

Katy Perry – California Gurls

Lady Gaga dhe Beyonce – Telephone

Plan B – Prayin’

Eminem dhe Rihanna – Love the Way You Lie

Këngëtari më i mirë

Eminem

Justin Bieber

Usher

Enrique Iglesias

Kanye West

Këngëtarja më e mirë

Lady Gaga

Katy Perry

Miley Cyrus

Shakira

Rihanna

Pop këngëtari më i mirë

Lady Gaga

Usher

Katy Perry

Miley Cyrus

Rihanna

Rok grupi më i mirë

Kings of Leon

Linkin Park

30 Seconds to Mars

Muse

Ozzy Osbourne

Mund të ju interesoj edhe...