Sofia Vergara më e paguara

sofia vergaraRevista ‘Forbes’ ka publikuar listën e aktoreve më të paguara në televizion.
Sofia Vergara nga ‘Modern Family’ kryeson listën për të tretin vit radhazi pasi ka inkasuar 37 milionë dollarë ndërmjet qershorit të vitit 2013 dhe qershorit të vitit 2014.
Ajo përfiton 325 mijë dollarë nga një episod i serialit, ndërkohë shumica e hyrave të saja vijnë nga marketingu që ka për Diet Pepsi, CoverGirl, Head & Shoulders, e AT&T.
Mariska Hargitay nga ‘Law & Order: SVU’ renditet e dyta, para Kaley Cuoco-Sweeting e ‘The Big Bang Theory’. /Telekomanda/
1. Sofia Vergara – $37 milionë
2. Mariska Hargitay – $13 milionë
3. Kaley Cuoco-Sweeting – $11 milionë
4. Julianna Margulies, Ellen Pompeo, Cobie Smulders – $10 milionë
7. Alyson Hannigan – $9.5 milionë
8. Amy Poehler – $7 milionë
9. Mindy Kaling – $6.5 milionë
10. Kerry Washington, Zooey Deschanel, Courteney Cox – $6 milionë
13. Claire Danes – $5 milionë
14. Lena Dunham – $3.5 milionë

 

Mund të ju interesoj edhe...