Kupa e Botës në RTK

Radiotelevizioni i Kosovës do të transmetoj garën e Kupës së Botës për Klube që mbahet në Japoni. Pjesëmarrëse janë skuadrat më të mira në kontinentet përkatëse përfshirë edhe vendasit që prezantohen nga Kashiwa Reysol. Për shkak se ndeshjet zhvillohen në Japoni, transmetimi i tyre sipas kohës tonë zakonisht bëhet në mëngjes dhe orët e mesditës. Tashmë janë zhvilluar ndeshjet e para preliminare dhe në radhë janë ndeshjet gjysmëfinale dhe për klasifikim. Orarin e ndeshjeve vijuese që do të transmetohen në RTK janë si në vijim:

 

E mërkurë, 14 dhjetor 2011

08:30 Ndeshja për pozitën e pestëMonterrey (Meksikë) – Esperance ST (Tunizi)

11:30 Gjysmëfinale: Kashiwa Reysol (Japoni) – Santos FC (Brazil)

 

E enjte, 15 dhjetor 2011

11:30 Gjysmëfinale: Al Sadd (Katar) – Barcelona (Spanjë)

 

E diel, 18 dhjetor 2011

08:30 Ndeshja për pozitën e tretë

11:30 Finalja

 

* ndeshja për pozitën e pestë mund të mos transmetohet në RTK

Mund të ju interesoj edhe...