Category: Televizioni

Përdoruesit e Facebook në Spanjë, tash e tutje do të mund të ndjekin nga një ndeshje për javë direkt në rrjetin shoqëror Facebook.

Që nga e premtja e kaluar, ndeshjet e të premtave të cilat transmetohen në kanalin e lirë tokësor Gol Television, do të jenë gratis edhe për përdoruesit e rrjeteve shoqërore.

Ndeshja e parë, ndërmjet Betisit dhe Granadasë e transmetuar në llogarinë zyrtare të La Ligas në Facebook kishte joshur mbi 400 mijë vizitorë unik.

Read Full Article

SVOD shërbimi Netflix ka nisur lokalizimin në Ballkan.

Gjuha e parë që do të jetë në dispozicion për abonentët e kësaj platforme është kroatishtja. Tashmë përdoruesit e Netflix në Kroaci mund të ndjekin filmin ‘Mean Streets’ dhe serialin komedi ‘Fuller House’ me titra në kroatisht.

Netflix është në dispozicion edhe për abonentët në Kosovë dhe Shqipëri, por akoma pa titra në shqip.

Read Full Article

 

Seriali i ri i Star Trek do të shfaqet ekskluzivisht në Netflix vetëm 24 orë pas debutimit në televizionet amerikane. Seriali do të shfaqet në 188 vende të botës, përfshirë edhe Kosovën dhe Shqipërinë.

Në Netflix pos serialit të ri do të jenë edhe të gjitha seritë e vjetra, si dhe filmat të universit Star Trek.

Star Trek kthehet në televizion në janar të vitit 2017 derisa xhirimet nisin në shtator të këtij viti.

Read Full Article

Valltarja, aktorja, dhe këngëtarja e njohur amerikane Jennifer Lopez do të sjell një program të ri televiziv.

Emisioni garues prej 10 episodeve – World of Dance do të shfaqet në NBC derisa fituesi do të merr një milionë dollarë me vete.

Jennifer Lopez ka shpjeguar formatin duke u bërë thirrje të gjithë banorëve të planetit Tokë pa marr parasysh moshën, dhe gjininë të konkurrojnë.

 

 

Read Full Article

powerpuff girls

Çarton Network ka rinovuar për një sezon tjetër serialin The Powerpuff Girls.

Blossom, Bubbles, e Buttercup do të kthehen për episodet e reja duke luftuar krimin në Townsville. Rinovimi vjen pas nominimit për Emmy të filmit të vizatuar i cili fillimisht ishte shfaqur ndërmjet viteve 1995-2004.

Read Full Article

 

jimmy-kimmel-emmys

HBO me 35 nominime udhëheq listën e kanaleve për programet e nominuara për çmimet Emmy. FX e ndjek me 28, para Netfliix që ka 14.

The People v OJ Simpsons: American Crime Story është programi me më së shumti nominime. Për serinë e limituar të FX janë 13 nominime. Komedia Veep është i vetmi program tjetër me nominime dyshifrore – 10 sosh. Game of Thrones ka nëntë nominime, para Fargo me tetë nominime.

Çmimet Emmy do të jepen me datë 18 shtator në ABC nën udhëheqjen e Jimmy Kimmel.

 

Drama më e mirë

The Americans

Better Call Saul

Downton Abbey

Game of Thrones

Homeland

House of Cards

Mr Robot

 

Aktori më i mirë në dramë

Kyle Chandler, Bloodline

Rami Malek, Mr Robot

Bob Odenkirk, Better Call Saul

Matthew Rhys, The Americans

Liev Schreiber, Ray Donovan

Kevin Spacey, House of Cards

 

Aktorja më e mirë në dramë

Claire Danes, Homeland

Viola Davis, How to Get Away With Murder

Taraji P Henson, Empire

Tatiana Maslany, Orphan Black

Keri Russell, The Americans

Robin Wright, House of Cards

 

Aktori më i mirë dytësorë në dramë

Jonathan Banks, Better Call Saul

Ben Mendelsohn, Bloodline

Peter Dinklage, Game of Thrones

Kit Harington, Game of Thrones

Michael Kelly, House of Cards

Jon Voight, Ray Donovan

 

Aktorja më e mirë dytësore në dramë

Maggie Smith, Downton Abbey

Lena Headey, Game of Thrones

Emilia Clarke, Game of Thrones

Maisie Williams, Game of Thrones

Maura Tierney, The Affair

Constance Zimmer, UnREAL

 

 

 

KOMEDI

 

Komedia më e mirë

black-ish

Master of None

Modern Family

Silicon Valley

Transparent

Unbreakable Kimmy Schmidt

Veep

 

Aktori më i mirë në komedi

Anthony Anderson, black-ish

Aziz Ansari, Masters of None

Will Forte, The Last Man on Earth

William H Macy, Shameless

Thomas Middleditch, Silicon Valley

Jeffrey Tambor, Transparent

 

Aktorja më e mirë në komedi

Ellie Kemper, Unbreakable Kimmy Schmidt

Julia Louis-Dreyfus, Veep

Laurie Metcalfe, Getting On

Tracee Ellis Ross, black-ish

Amy Schumer, Inside Amy Schumer

Lily Tomlin, Grace and Frankie

 

Aktori më i mirë dytësorë në komedi

Louie Anderson, Baskets

Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine

Keegan-Michael Key, Key & Peele

Ty Burrell, Modern Family

Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt

Tony Hale, Veep

Matt Walsh, Veep

 

Aktorja më e mirë dytësore në komedi

Niecy Nash, Getting On

Kate McKinnon, SNL

Gaby Hoffmann, Transparent

Allison Janney, Mom

Judith Light, Transparent

Anna Chlumsky, Veep

 

Miniseria më e mirë

American Crime

Fargo

The Night Manager

The People v. OJ Simpson

Roots

 

TV Filmi më i mirë

A Very Murray Christmas

All the Way

Confirmation

Luther

Sherlock: The Abominable Bride

Read Full Article

kafeneja jone

Seriali Kafeneja Jonë do të rikthehet këtë vjeshtë në televizionet tona. Këtë për Showbizionline.net e ka konfirmuar Teuta Krasniqi.

Ajo ka dhënë edhe detajet e para në lidhje me këtë projekt. Skenarët janë përgatitur dhe xhirimet e para do të duhej të niseshin në muajin maj. Në vjeshtë do të duhej të ishin gati episodet e para, sipas Teuta Krasniqit. Por nuk është e sigurt se kush do të kthehet, sidomos kur dihet që Adem Mikullovci, Irena Cahani, e Naser Rafuna janë të angazhuar tek ‘Çka ka shpija?’.

Gjithashtu nuk dihet se në cilin kanal do të mund të kthehej seriali, edhe pse ka shanse shumë të mira që Tribuna Channel të jetë zot shtëpie i ri i Kafeneja Jonë.

Per me shume informata – http://www.showbizionline.net/2016/04/05/a-do-te-jene-pjese-e-kafeneja-jone-keta-aktore/

Read Full Article

Sacred SteelDiscovery Channel ka porositur doku-serinë për motoçikleta të quajtur Sacred Steel. Seriali do të shfaqet si pjesë e të hënave motorike derisa vjen nga Half Yard Productions.

Ason Wilson ka hapur një dyqan para një dekade për të mos shikuar më mbrapa duke bërë motoçikleta të reja e njëkohësisht duke rinovuar klasikët amerikan.

Read Full Article

steven universe uncle grandpaTelevizioni i fëmijëve, Cartoon Network ka rinovuar dy seriale.

Steven Universe dhe Uncle Grandpa do të kthehet për një sezon shtesë.

Më herët Cartoon Network kishte rinovuar Adventure Time, Clarence, The Amazing World of Gumball, dhe Regular Show.

Cartoon Network është pjesë e ofertës së kabllorëve Kujtesa dhe Ipko.

Read Full Article

Aktori i njohur nga seriali Friends, Matt LeBlanc do te jete prezent ne sezonin e 23te te emisionit te njohur per automobilizem, Top Gear.

Ky vendim duket se vjen pas pothuajse anulimit zyrtar te serialit te Matt LeBlanc, Episodes me sezonin e peste. Ky sezon pritet te jete i fundit per kete serial ne kanalin Showtime.

Formati i ri i Top Gear sjell Chris Evans dhe Rory Reid si prezantues, emrin e njohur nga Formula 1, Eddie Jordan si ekspert, pilote gjermane Sabine Schmits, dhe gazetarin e sporteve motorike, Chris Harris.

Top Gear kthehet ne TV ne maj te ketij viti derisa promon e pare te ketij sezoni e gjeni ne vijim:

Read Full Article