Category: n’TV

sporttvSport n’TV – 22 nëntor 2013

Kujtesa transmeton Euroligën të premten, derisa gjatë fundjavës vjen La Liga dhe Ligue 1. SuperSport Kosova transmeton kampionatin vendor, atë italian, dhe anglez.

Në Eurosport nis kupa e botës në kërcime me ski.

 

E premte, 22 nëntor 2013

Kujtesa Sport

19:00 Unicaja – Olympiacos                         K1/K1HD

19:00 Fenerbahçe – Budivelnik                  K2/K2HD

20:30 Ajaccio – Marseille                               K3/K3HD

20:45 EA7 Milano – Anadolu Efes              K1/K1HD

20:45 Real Madrid – Zalgiris                          K4/K4HD

21:00 Valladolid – Osasuna                           K2/K2HD

 

SuperSport Kosova

13:00 Besa – Trepça 89                                   SSK1

 

SuperSport Albania

13:00 Besa – Trepça 89                                   SS3/SSHD3

20:30 Stuttgart – Monchengladbach        SS2/SSHD2

20:30 Novara – Pescara                                 SS4/SSHD4

 

Eurosport

08:00 Volejboll: Irani – Rusia                        ESP

11:00 Volejboll: Japonia – SHBA                 ESP

13:30 Patinazh: Meshkujt                             ESP

17:45 Kërcime me ski: Kualifikime HS140                ESP

20:00 Boks                                                           ESP

17:30 Patinazh: Vallëzim                                ESP2

18:30 Arminia – Bochum                               ESP2

20:30 Stuttgart – Monchengladbach        ESP2

 

FTA Futboll

19:00 Puskas – Kecskemet                                           Duna TV

20:30 Stuttgart – Monchengladbach                        TRT Haber/HD

20:45 Doncaster – Yeowil Town                                 GSP TV

 

FTA Sport

13:00 Formula 1: GP Brazil Stërvitja 1                       Sport 1

16:45 Formula 1: GP Brazil Stërvitja 2                       Sport 1

19:00 Basket: Unicaja – Olympiakos                         NTV Spor

20:10 Basket: Strassbourg – Brose Baskets           Sport 1

20:45 Basket: Armani – Anadolu Efes                      NTV Spor

 

E shtunë, 23 nëntor 2013

Kujtesa Sport

16:00 Barcelona – Granada                          K1/K1HD

17:00 Reims – PSG                                           K2/K2HD

18:00 Real Sociedad – Celta de Vigo         K3/K3HD

19:45 Basel – Thun                                           K4/K4HD

20:00 Almeria – Real Madrid                        K1/K1HD

22:00 Atletico Madrid – Getafe                  K2/K2HD

 

SuperSport Kosova

13:00 Hajvalia – Prishtina                              SSK2

13:45 Everton – Liverpool                             SSK1

16:00 Arsenal – Southampton                    SSK1

18:00 Verona – Chievo                                   SSK3

18:30 Dortmund – Bayern                            SSK1

18:30 West Ham – Chelsea                           SSK2

20:45 Milan – Genoa                                       SSK1

 

SuperSport Albania

13:00 Hajvalia – Prishtina                              SS5/SSHD5

14:00 Besa – Skënderbeu                             SS3/SSHD3

14:00 Bylis – Tirana                                          SS5/SSHD5

15:00 Lanciano – Varese                                SSHD6

15:30 Hertha – Leverkusen                          SS1/SSHD1

15:30 Frankfurt – Schalke                             SS2/SSHD2

18:00 Verona – Chievo                                   SS2/SSHD2

18:30 Dortmund – Bayern                            SS3/SSHD3

20:00 Almeria – Real Madrid                        SS4/SSHD4

20:45 Milan – Genoa                                       SS2/SSHD2

20:45 Napoli – Parma                                      SS3/SSHD3

22:30 Vasco De Gama – Cruzeiro               SS5/SSHD5

 

Tring Digital

14:00 CSKA Moskë – Spartak Moskë        TS1

17:00 Reims – PSG                                           TS1/JollyHD

21:15 Porto – Nacional                                   TS1

 

Eurosport

08:00 Volejboll: Rusia – Brazili                     ESP

08:15 Luzh: Femrat, rrethi 1                         ESP2

09:30 Luzh: Femrat, rrethi 2                         ESP2

11:00 Volejboll: Italia – Japonia                  ESP

11:00 Luzh: Meshkujt, rrethi 1                    ESP2

13:00 Kaiserslautern – Union Berlin          ESP2

15:30 Hertha – Leverkusen                          ESP2

15:45 Kërcime me ski: Skuadrat HS140    ESP

17:45 Futboll-F: Bullgaria – Franca             ESP

18:00 Dortmund – Bayern                            ESP2

20:00 Karling: Norvegjia – Franca               ESP

21:00 FMX: Gladiator Games                       ESP2

 

FTA Futboll

13:00 Femrat: Bullgaria – Franca Eurosport Germany

14:00 CSKA Moskë – Spartak Moskë        GSP TV

15:30 Frankfurt – Schalke                             TRT Spor/HD

16:00 Karpaty – Metalurg Donetsk           2+2

16:00 Wigan – Brighton & H.A.                    GSP TV

18:00 Real Sociedad – Celta                         NTVSpor

18:00 Denizlispor – Istanbul BB                   TRT Spor

18:30 West Ham – Chelsea                           Idman TV

18:30 Dortmund – Bayern                            TRT Haber/HD

18:30 Dnipro – Illichivets                               1+1 International

18:45 PSV – Heerenveen                              FOG TV

20:30 Milan – Genoa                                       Idman TV

20:45 Ajax – Heracles                                     FOG TV

21:15 Porto – Nacional                                   RTP International

22:00 Atletico – Getafe                                  NTVSpor

01:50 Sporting KC – Houston Dynamo     Sports TV Turkiye

 

FTA Sport

12:15 Hendboll: Barcelona – Dinamo Minsk          Sports TV Turkiye

12:30 Volejboll: Çankaya Bld – Milli Piyango          NTVSpor

15:00 Volejboll: Halkbank – Galatasaray                 NTVSpor

16:30 Formula 1: GP Brazil – Kualifikimet                RTL, Top Channel

17:30 Volejboll: Trentino – Latina                              Sports TV Turkiye

20:00 Basket: Wurzburg – Bayern                             Sport 1

20:30 Volejboll-F: Piacenza – Conegliano               Sports TV Turkiye

 

 

E diel, 24 nëntor 2013

Kujtesa Sport

12:00 Levante – Villarreal                              K1/K1HD

17:00 Rayo Vallecano – Espanyol               K1/K1HD

19:00 Elche – Valencia                                    K2/K2HD

21:00 Sevilla – Real Betis                               K1/K1HD

21:00 Nantes – Monaco                                K2/K2HD

 

SuperSport Kosova

13:00 Llamkos – Ferizaj                                  SSK1

14:30 Manchester City – Tottenham        SSK1

17:00 Cardiff – Manchester United          SSK1

17:30 Werder – Mainz                                    SSK2

20:45 Bologna – Inter                                     SSK1

 

SuperSport Albania

13:00 Laçi – Tirana                                            SS3/SSHD3

13:00 Flamurtari – Vllaznia                            SS4/SSHD4

13:00 Llamkos – Ferizaj                                  SS5/SSHD5

15:00 Livorno – Juventus                              SS1/SSHD1

15:00 Sampdoria – Lazio                                SS2/SSHD2

15:00 Udinese – Fiorentina                          SS4/SSHD4

15:30 Hamburg – Hannover                         SS5/SSHD5

17:30 Werder – Mainz                                    SS2/SSHD2

20:00 Flamengo – Corinthians                     SS4/SSHD4

20:45 Bologna – Inter                                     SS2/SSHD2

 

Tring Digital

10:30 Lokomotiv – Spartak                           TS1

16:00 Rio Ave – Estoril                                    TS1

18:00 Paços Ferreira – Belenenses           TS1

20:15 Guimares – Sporting Lisbonë          TS2

21:00 Nantes – Monaco                                 TS1/JollyHD

 

Eurosport

08:00 Volejboll: SHBA – Rusia                      ESP

08:00 Cheerleading: KB në Bangkok         ESP2

10:00 FIA GT: Baku                                           ESP2

12:15 Luzh: Dyshet, rrethi 2                         ESP

13:15 Kërcime me ski: HS140                       ESP

13:30 Aalen – St. Pauli                                    ESP2

15:15 Biatlon: Stafetat                                    ESP

15:30 Hamburg – Hannover                         ESP2

17:00 Karling-F: Rusia – Suedia                   ESP

17:30 Werder – Mainz                                    ESP2

20:30 Karling: Suedia – Norvegjia              ESP

 

FTA Futboll

10:30 Lokomotiv Moskë – Dinamo Moskë             GSP TV

13:00 Balikesirspor – Mersin Idmanyurdu              TRT Spor/HD

15:30 Hamburger – Hannover                                     TRT Spor/HD

16:00 Dynamo Kyiv – Hoverla                                      1+1 International

16:30 Twente – NAC Breda                                          FOG TV

16:30 Diosgyor – Videoton                                           Duna TV

17:30 Werder – Mainz                                                    TRT Haber/HD

18:00 Boluspor – Manisaspor                                      TRT Spor

 

FTA Sport

12:15 Basket: Bilbao – Malaga                                     Sports TV Turkiye

12:30 Volejboll-F: Galatasaray – Besiktas               NTVSpor

15:00 Hendboll: Flensburg – Kiel                                Sport 1

16:00 Volejboll-F: Fenerbahce – Çanakale Bld     NTVSpor

17:00 Formula 1: GP Brazil – Gara                              RTL, Top Channel

19:00 Basket: Real Madrid – Estudiantes                                Sports TV Turkiye

20:30 Basket: Cantu – Siena                                         Sports TV Turkiye

Read Full Article

sporttvGjatë kësaj fundjave Kujtesa Sport mbyll sezonin e Moto GP. Si zakonisht vijnë edhe ndeshjet më interesante nga liga e Spanjës dhe Francës. Në Eurosport mbaron kampionati botëror U17 si dhe vazhdon Kupa e Botës në patinazh artistik me NHK Trophy. SuperSport vijon me Premier Ligën dhe finalet e ATP Masters në Londër. Tring Sport sjell kampionatin rus, francez dhe portugez.

 

E premte

Kujtesa Sport

18:00 Lietuvos Rytas – Maccabi Tel Aviv K1/K1HD

19:45 Anadolu Efes – Zalgiris Kaunas        K2/K2HD

20:30 Panathinaikos – Lokomotiv              K1/K1HD

20:45 Strasbourg – Real Madrid                 K3/K3HD

 

SuperSport Albania

15:00 ATP Masters London                          SSHD3

20:30 Hannover – Braunschweig               SSHD2

 

FTA Futboll

14:00 Suedia U17 – Argjentina U17           Eurosport; TRT Spor

17:00 Nigeria U17 – Meksika U17              Eurosport; TRT Spor

20:30 Hannover – Braunschweig               TRT Haber; TRT HD

 

FTA Sport

19:45 Hokej: Gjermania – Zvicra                 Sport 1 Germany

20:45 Basket: Barcelona – CSKA                                 NTV Spor

 

Eurosport

08:30 Patinazh artistik: NHK Trophy          ESP

11:20 Patinazh artistik: NHK Trophy          ESP

20:30 Boks                                                           ESP

 

E shtunë

Kujtesa Sport

08:40 Moto GP Free Practice                       K3/K3HD

11:00 Moto GP – Qualifiers                          K3/K3HD

13:15 Reading – QPR                                       K1/K1HD

16:00 Leicester City – Nottingham            K3/K3HD

16:00 Real Madrid – Real Sociedad           K1/K1HD

17:00 PSG – Nice                                              K2/K2HD

18:00 Getafe – Elche                                       K3/K3HD

20:00 Athletic Bilbao – Levante                  K1/K1HD

22:00 Celta Vigo – Rayo Vallecano             K2/K2HD

 

SuperSport Kosova

14:00 Drenica – Trepça 89                             SSK1

15:30 Leverkusen – Hamburger                 SSK3

16:00 Liverpool – Fulham                              SSK1

16:00 Chelsea – WBA                                      SSK2

20:45 Inter – Livorno                                       SSK1

 

SuperSport Albania

14:00 Bylis – Skënderbeu                              SSHD3

14:00 Drenica – Trepça 89                             SSHD6

15:00 ATP Masters London                          SSHD5

15:30 Bayern – Augsburg                              SSHD1

15:30 Wolfsburg – Dortmund                      SSHD2

17:00 Partizani – Teuta                                   SSHD3

18:00 Catania – Udinese                                SSHD2

18:30 Monchengladbach – Nurnberg      SSHD4

20:45 Inter – Livorno                                       SSHD2

21:00 ATP Masters London                          SSHD5

22:30 Bahia – Atletico Mineiro                    SSHD4

 

FTA Futboll

12:00 Femrat: USV Jena – Leverkusen    Eurosport Germany

13:00 Krilia Sovetov – Dinamo Moskë      GSP TV

15:30 Wolfsburg – Dortmund                      TRT Spor

16:00 Femrat: Malmo – Wolfsburg           Eurosport Germany

16:00 Leicester – Nottingham                     GSP TV

18:00 Anderlecht – Leuven                          TV Net

18:00 Ankaraspor – Bucaspor                      TRT Spor

18:30 Norwich – West Ham                          Idman TV

18:30 Monchengladbach – Nurnberg      TRT Haber

20:00 Bilbao – Levante                                   NTV Spor

20:00 RAS Casablanca – ASS Sale               Al Jazeera Sport Global

20:45 Inter – Livorno                                       Idman TV

20:50 MLS Conference Finals                      Sports TV Turkiye

22:30 Bahia – Atletico Mineiro                    Al Jazeera Sport 1

 

FTA Sport

07:30 Not: Kupa e botës                                                Sports TV Turkiye

12:00 Volejboll: Fenerbahce – Konak      NTV Spor

14:40 f3                                                Sports TV Turkiye

15:00 Volejboll: Galatasaray – Maliye      NTV Spor

15:55 International GT Open                       Sports TV Turkiye

16:00 Hokej: Gjermania – Sllovakia           Sport 1 Germany

18:00 Kalërim                                                     Sport 1 Germany

19:00 Basket: Verona – Perugia                 Sports TV Turkiye

 

Eurosport

08:00 Patinazh artistik: NHK Trophy          ESP2

08:35 Car Racing: World Endurance          ESP

11:15 Patinazh artistik: NHK Trophy          ESP

13:00 Guangzhou – Seoul                             ESP2

15:45 Futboll Femrat: Malmo – Wolfsburg            ESP

22:00 Sporte Luftarake: Superkombat    ESP

 

E diel

Kujtesa Sport

08:40 Moto GP Warm-Up                             K3/K3HD

11:00 Moto GP – Races                                  K3/K3HD

12:00 Espanyol – Sevilla                                 K1/K1HD

17:00 Marseille – Sochaux                            K2/K2HD

17:00 Valencia – Valladolid                           K1/K1HD

19:00 Villarreal – Atletico Madrid               K2/K2HD

21:00 Saint-Etienne – Lyon                           K3/K3HD

21:00 Real Betis – Barcelona                        K1/K1HD

 

SuperSport Kosova

13:00 Tottenham – Newcastle                    SSK2

14:00 Hysi – Prishtina                                      SSK1

15:05 Sunderland – Manchester City       SSK2

17:10 Manchester Utd – Arsenal               SSK1

20:45 Juventus – Napoli                                 SSK1

20:45 Fiorentina – Sampdoria                     SSK2

 

SuperSport Albania

12:30 Genoa – Verona                                   SSHD5

12:30 Zwolle – Twente                                   SSHD6

13:00 Kukësi – Tirana                                      SSHD3

14:00 Hysi – Prishtina                                      SSHD4

14:30 NEC – Ajax                                              SSHD6

15:00 Chievo – Milan                                      SSHD1

15:00 Roma – Sassuolo                                  SSHD2

15:00 Parma – Lazio                                         SSHD3

15:00 ATP Masters London                          SSHD5

17:30 Freiburg – Stuttgart                             SSHD4

20:00 Cruzeiro – Gremio                               SSHD5

20:45 Juventus – Napoli                                 SSHD2

20:45 Fiorentina – Sampdoria                     SSHD4

 

FTA Futboll

10:30 Sprtak Moskë – Zenit                         Armenia 1TV; GSP TV

12:30 Vorskla – Metalist                                TVNet

13:00 Tottenham – Newcastle                    Idman TV

13:00 Manisaspor – Adana Demirspor     TRT Spor

14:30 Gent – Standard                                   TVNet

15:30 Mainz – Frankfurt                                 TRT HD

16:00 Femrat: Potsdam – Lyon                   Eurosport Germany

16:00 Arsenal Kyiv – Dnipro                         1+1 International

17:10 Manchester Utd – Arsenal               Idman TV

17:30 Freiburg – Stuttgart                             TRT Haber; TRT HD

18:00 Zorya – Dinamo Kiev                           TVNet

18:00 Mersin Idman – 1461 Trabzon         TRT Spor

18:30 Volyn Lutsk – Dynamo Kyiv              1+1 International

20:00 Cruzeiro – Gremio                               Al Jazeera Sport 1

20:45 Juventus – Napoli                                 Idman TV

22:15 San Lorenzo – Boca Juniors              TVNet

 

FTA Sport

07:30 Not: Kupa e Botës                                                Sports TV Turkiye

12:15 Basket: Barcelona – Canarias           Sports TV Turkiye

14:00 Volejboll-Femrat: Bursa – Fenerbahce       NTV Spor

16:30 Hokej: Gjermania – SHBA                 Sport 1 Germany

18:00 Basket: Valencia – Zaragoza             Sports TV Turkiye

20:00 RTV21 – Prishtina                                 RTV21

20:15 Hendboll: Flensburg – Hamburg    Sport 1 Germany

 

Eurosport

11:00 Vegalta Sendai – Urawa                    ESP2

16:45 Futboll Femrat: Potsdam – Lyon    ESP

21:30 Armwrestling                                         ESP2

Read Full Article

rubikon-adriatik-kelmendi-2012E merkura EXTRA EXCLUSIVE – RUBIKON ne JORDANI:

Per here te pare ne mediat televizive shqiptare interviste e gjate e nje nga shefat e Vellazerise Myslimane ne Lindje te Mesme –
Sheikh HAMZA MANSOUR nga Fronti i Aksionit Islamik
&
MOHAMMAD MOMANI – Minister i Medias dhe Komunikimit/Zedhenes i Qeverise jordaneze

– Per cka vertet po luftohet ne Siri dhe kush do te ngadhenjeje ne fund?
– Per cfare rregullimesh shteterore angazhohet Vellazeria Myslimane?
– Cila eshte zgjidhja per ceshtjen izraelito-palestineze?
– Si e vleresojne rolin e SHBA-se ne politiken globale?
– Çka do te thote per Vellazerine Myslimane shpallja si e jashteligjshme e partise ne Egjipt?
– Cila eshte gjendja e Islamit sot ne bote?
– Pse grupet si Al Qaeda dhe Al Shabaab po ia japin namin e zi Islamit?
– A ka edhe shtete terroriste?
– Si e vlereson Vellazeria Myslimane intervenimin e SHBA-se dhe vendeve te NATO-s per te shpetuar nje vend me shumice myslimane si Kosova?

&

– A po e rrezikon Jordanine kriza e Sirise?
– Si po ndikon ne jeten ne Jordani numri prej 1.3 milione refugjateve siriane?
– A do te kete Pranvere Arabe edhe ne Jordani?
– Cila eshte liria e shprehjes ne vend?
– Cilat jane pervojat e “stories se suksesit” te Kosoves, te cilat do te deshironte t’i aplikonte ministri ne Jordani?
– Pse ministrit Momani i pelqen Islami evropian i Kosoves?

Per keto dhe shume me teper, te merkuren, ekskluzivisht ne Rubikon.
(KTV 20:00, ARTA 22:00) /Rubikon në KTV/

Read Full Article

Mistresses-UsI bazuar në serialit britanik me të njëjtin emër, ‘Mistresses’ vjen si premierë regjionale në Fox Life me datë 17 shtator, e martë.

Seriali ndjek katër shoqe të cilat jetën e tyre turbulente e plotësojnë me të qenurit dashnore të burrave të martuar. Savanah është grua e suksesshme dhe partnere në firmën e saj, Zhoslin është motra e vogël e Savanës, dhe ka një karakter krejt ndryshe. Ejprill është një e ve e cila pas disa telefonatave të mistershme bindet që burri i saj është akoma gjallë, si dhe Karen, psikologja e cila provon të rregulloj jetën pas lidhjes me një pacient të martuar dhe të pasur i cili është larguar nga kjo jetë.

Sezoni i parë prej 13 episodeve do të shfaqet çdo të martë në ora 21:50 në Fox Life.

 

Read Full Article

being-ericaAventura e terapisë me lëvizje nëpër kohë vazhdon. Kësaj radhe Erika zbulon që ajo është vetëm një nga pacientet e Dr. Tomit, dhe që nëse dëshiron të ndihmoj veten duhet të ndihmojë edhe të tjerët.

Sezoni i tretë i ‘Being Erica’, nga data 16 shtator 2013, çdo të hënë në ora 21:50 në Fox Life.

 

Read Full Article