Category: n’TV

Emisioni për filmin, ‘Telekino’ edhe këtë javë vjen me tema që prekin kinematografinë vendase.

Me mysafirët e ftuar në studio, do të diskutohet në lidhje me kushtet e studimit në degën e regjinës në Akademinë e Filmit në Prishtinë.

Pos debatit në studio, emisioni sjell edhe rubrikat e rregullta.

Telekino transmetohet këtë të shtunë në ora 18:20 në RTK1.

Read Full Article

Emisioni “Rubikon” në KTV sonte ka për bashkëbisedues dy personalitete të EULEX-it, aktualisht më të përgojuarat në opinion: tashmë ish-prokuroren Maria Bamieh përballë gjykatësit Francesko Florit.

Ndiqni rrëfimin e prokurores, që pretendon të bëhet Julian Asange për EULEX-in.
*Çfarë thotë gjykatësi Francesko Flori, që pretendohet se ka kurdisur gjykimet për përfitime materiale?

*Nga kush ndjehet e rrezikuar prokurorja Maria Bamieh dhe çfarë të dhëna “të zeza” ka ajo për misionin e BE-së për sundim të ligjit në Kosovë?

Për këto dhe më shumë ndiqni rrëfimin e Maria Bamieh në Rubikon me Adriatik Kelmendin si dhe me Skype rrëfimin e gjyqtarit Francesko Flori.
“Rubikonin” mund ta ndiqni sonte në KTV nga ora 20:15, kurse në TVArta nga ora 21:45.

© KOHA.net

Read Full Article

Ditarët e Tokës, Kujtesa, K-Doku:njëUdhëtoni në disa nga vendet më të mahnitshme dhe të jashtëzakonshme përreth botës, nga kubet e kaltra të kishave në Ishujt Santorini, tek Sagrada Famillia vigane në Barcelonë, e tek faltoret e fluturave monarkë në Meksikë. Me ‘Ditarët e Tokës’, eksploroni vendet magjike dhe të mistershme nga anembanë botës pa lënë rehatinë e shtëpisë tuaj.

Pesë episodet e para të ‘Ditarët e Tokës’ vijnë çdo ditë pune nga e hëna 30 qershor, ora 18:00 në K-Doku:një /Kujtesa/

Read Full Article

happy-2014Platforma e vetme kosovare, Kujtesa, do të sjell një program të begatshëm për të gjithë abonentët e saj me rastin e festës së vitit të ri.

Në K-Channel do të shfaqen filmat si Arbitrage, I Am Number Four, Babylon A.D., Angels & Demons, e Atonement. Gjithashtu do të vijnë premierë edhe The Grey, Frozen Ground, e The Company You Keep. Filmat cilësor s’do të mungojnë as në kanalin K-film:një. Në këtë kanal kemi filmat si ‘The Game’ i David Fincher, klasiku i festave të fundvitit ‘How the Grinch Stole Chrismtas’, komedi si ‘Billy Madison’, ‘Girl Most Likely’, e ‘What to Expect When You Are Expecting.’

Por, s’do të mungojnë as filmat e vlerësuar lart si ‘Flash of Genius’, ‘Twelve Monkeys’, ‘One Night at McCool’s’, ‘The Express’, e shumë filma tjerë.

E për sportdashësit, shfaqen ndeshjet e rrethit të parë të FA Cup që përfshin skuadrat më të mira angleze. Gjithashtu rikthehet edhe Euroliga, dhe La Liga, si dhe vazhdojnë ekskluzivisht transmetimet e ligës më të fortë në botë të basketbollit, NBA. Po ashtu Kujtesa sjell edhe garat nga turneu i tenisit Hopman Cup. /Telekomanda/

E hënë, 30 dhjetor

10:30 Tenis: Franca – Çekia                          K-Sport 1

17:00 Mystery Men                                         K-film:një

19:00 Knocked Up                                            K-film:një

21:00 The Man Who Wasn’t There           K-film:një

22:00 Arbitrage                                                 K-Channel

00:00 Red Lights                                                K-Channel

E martë, 31 dhjetor

20:00 I Am Number Four                               K-Channel

E mërkurë, 1 janar

01:00 The Game                                               K-film:një

02:00 Babylon AD                                             K-Channel

10:30 Tenis: SHBA – Franca                          K-Sport 1

15:00 How the Grinch Stole Christmas    K-film:një

17:00 Angels & Demons                                K-Channel

18:30 Yeowil Town – Watford                     K-Sport 1

E enjte, 2 janar

00:30 Girls Most Likely                                   K-film:një

02:00 Atonement                                             K-Channel

17:00 Billy Madison                                          K-film:një

18:45 Galatasaray – Maccabi Electra         K-Sport 1

19:00 Partizan – Real Madrid                       K-Sport 2

20:45 Barcelona – Anadolu Efes                 K-Sport 1

23:00 Flash of Genius                                     K-film:një

E premte, 3 janar

00:30 What to Expect When You Are Expecting  K-film:një

01:30 Miami – Golden State                        K-Sport 1

10:30 Tenis: Çekia – SHBA                             K-Sport 1

15:00 For Love of the Game                        K-film:një

17:00 Lokomotiv – CSKA                                K-Sport 1

20:00 Olympiacos – Fenerbahce                                K-Sport 1

E shtunë, 4 janar

10:30 Tenis: Finale                                           K-Sport 1

13:45 Blackburn – Manchester City          K-Sport 1

16:00 Malaga – Atletico Madrid                  K-Sport 1

17:00 One Night at McCool’s                       K-film:një

18:00 Valladolid – Betis                                  K-Sport 2

18:15 Arsenal – Tottenham                          K-Sport 1

20:00 Valencia – Levante                              K-Sport 1

22:00 Almeria – Granada                               K-Sport 3

23:00 Twelve Monkeys                                  K-film:një

E diel, 5 janar

12:00 Sevilla – Getafe                                     K-Sport 1

13:00 Nottingham – West Ham                  K-Sport 2

15:15 Derby – Chelsea                                   K-Sport 1

16:00 Barcelona – Elche                                 K-Sport 2

17:00 Evan Almighty                                        K-film:një

17:30 Manchester Utd – Swansea City    K-Sport 1

18:00 Osasuna – Espanyol                            K-Sport 1

20:00 Sociedad – Bilbao                                 K-Sport 2

21:00 The Express                                            K-film:një

23:00 Haunting in Connecticut                    K-film:një

01:30 Miami – Golden State                        K-Sport 1

Read Full Article

happy-2014Pos përmbledhjeve të zakonshme sportive, KTV sjell edhe shumë programe festive për teleshikuesit kosovar.

Nata e fundit e dhjetorit do të mbyllet me koncertin e Genc Salihut dhe me edicionin festiv të Oxygenit, për të vazhduar me filma artistik pas mesnate. Programi i fëmijëve është me 1 janar në 17 dhe 2 janar në 9. Ndërkohë Gena’s Show, Latino Band, e Elina Duni Quartet do të përshkruajnë natën e parë të vitit të ri pas Express Shopping.

Të enjten në mbrëmje vjen 038 Festive, Top Koha Festive, e KTV Frymë.

Skemën e plotë festive të Kohavision e gjeni tek TV Programi në Telekomanda.

Read Full Article

happy-2014Programi qendror i RTV21 për vitin e ri nis të martën në ora 21:00, për të vazhduar me filma artistik. Programi festiv për fëmijë është të mërkurën në ora 11:30, ndërsa në mbrëmje vjen Op Op Labi Party. Edicioni festiv i Dicka po zihet është në program të enjten, derisa Odeoni festiv vjen të premten në mbrëmje, për të vazhduar me Fehi’s Show festiv. Mesnatat e para të vitit 2014 mbulohen me muzikë qytetare, derisa orët e para të mëngjeseve me filma artistik.

Skemën e plotë festive të RTV21 e gjeni tek TV Programi në Telekomanda.

Read Full Article

happy-2014Agon Channel do të shfaq programin e drejtpërdrejtë për të vazhduar me filma pas mesnate. Filmat do të jenë pjesa kryesore e skemës së Agonit edhe në ditë kur me edicione festive vijnë programet Ça po thu e Agonland. Ndërkohë Krasta Show vjen në natën e dytë të vitit 2014.

Skemën e plotë festive të Agon Channel e gjeni tek TV Programi në Telekomanda.

Read Full Article

happy-2014Rubrikat e filmave në Tring Festa do të vazhdojnë edhe në ndërrimin e motmoteve. Të martën, 31 dhjetor kemi ‘çift komik’ me dyshet Vaughn-Wilson (Wedding Crashers e Internship) dhe Meet the Parents. Të mërkurën është rubrika ‘Mirësevjen 2014’ e tituj si ‘The Lone Ranger’, ‘The Amazing Spiderman’, e ‘After Earth’. Kjo rubrikë vazhdon edhe të enjten me titujt si ‘The Big Wedding’, ‘Life of Pi’, ‘Total Recall’ e ‘Now You See Me’.

 

Filmat në Tring Super

E martë, 31 dhjetor

14:15 Wedding Crashers

E mërkurë, 1 janar

00:00 Meet the Parents

02:00 The Internship

05:50 The Lone Ranger

08:20 Alice in Wonderland

12:25 Pacific Rim

14:30 The Internship

18:30 American Reunion

20:20 The Big Wedding

21:50 Total Recall

E enjte, 2 janar

00:00 After Earth

13:15 Life of Pi

21:10 Now You See Me

23:15 This is The End

01:05 After Earth

 

Tring Life

E martë, 31 dhjetor

20:50 The English Patient

E mërkurë, 1 janar

15:05 Breakfast at Tiffanys

17:00 Kate and Leopold

21:00 The King’s Speech

E enjte, 2 janar

12:40 Titanic

19:25 Up in the Air

21:20 The Young Victoria

23:05 Beginners

 

Tring Max

E martë, 31 dhjetor

21:00 Troy

E mërkurë, 1 janar

01:30 Fast and Furious 4

12:25 Inglorious Basterds

16:55 Shutter Island

21:00 The Expendables

E enjte, 2 janar

11:45 Salt

17:25 Terminator 4 – Salvation

 

Tring Fantasy

E martë, 31 dhjetor

23:20 I Am Legend

E mërkurë, 1 janar

08:35 Matrix

E enjte, 2 janar

10:05 Iron Man

23:35 X-Men: Origins

 

Read Full Article

happy-201431 Show do të jetë programi qendror festiv i Vizion Plus për këtë fundvit. Ky vjen pas Bypass Festiv, për të vazhduar me filma pas mesnate.

Në natën e parë të vitit 2014 vjen mjuzikëlli Fresk Fare dhe Al Pazar festiv, ndërkohë dy janari është i mbushur me filma artistik.

Skemën e plotë festive të Vizion Plus e gjeni tek TV Programi në Telekomanda.

Read Full Article

happy-2014A sa bukur! – është programi qendror në Klan TV dhe Klan Kosova i përgatitur nga Ermal Mamaqi. Orët e para të vitit 2014 përshkruhen nga filmat, derisa nata e parë nga Telebingo Shqiptare. A sa bukur përsëritet të nesërmen, ndërkohë Kënga Magjike 2013 vjen më 2 janar para Cabaret.

Skemën e plotë festive të Klan TV e gjeni tek TV Programi në Telekomanda.

Read Full Article