Category: n’TV

sigal prishtinaSuperSport Kosova do të transmetoj ndeshjet gjysmëfinale të Sigal Prishtinës në Balkan League. Ndeshja e parë në Bullgari kundër Beroes zhvillohet të mërkurën me datë 23 mars me fillim në ora 18:30. Ndërsa ndeshja e kthimit është me datë 30 mars në ora 19:30.

Të dy ndeshjet transmetohen në SuperSport Kosova 1.

Read Full Article

once upon a timeSeriali për botën e magjishme të karaktereve përrallore ‘Once Upon a Time’ kthehet premierë regjionale në kanalin Fox Life.

Seriali me Ginniffer Goodwin dhe Jennifer Morrison në rolet kryesore, sjell Emma Swan tani me anën e saj të errët të ngujuar në botën e magjishme, e pafuqishme ndaj marrëveshjeve të liga të lidhura.

Sezoni i pestë i Once Upon a Time shfaqet premierë regjionale në Fox Life çdo të merkurë në ora 22:00 duke nisur nga data 23 mars 2016.

Read Full Article

you're the worstChris Geere dhe Aya Cash kthehen me rrëfimet e tyre bizare të sezonit të dytë në kanalin Fox.

Seriali You’re the Worst i FX, do të shfaqet çdo ditë pune pesë minuta para mesnate në kanalin Fox duke nisur nga data 23 mars.

Tregimit vazhdojnë ti bashkangjiten edhe karakteret e Egdarit dhe Lindsay.

Read Full Article

KC-undercoverKC Cooper është një gjimanziste dhe një gjeni matematike e cila zbulon që prindërit e saj janë spiun. Pas kësaj, atyre nuk u mbetet gjë tjetër pos të angazhojnë edhe të bijën në misionet e tyre. Fal ndihmës nga Erni dhe Xhudi, Kuper arrit të balancoj jetën e saj të përditshme me detyrat prej spiune.

‘K.C. Undercover’ shfaqet çdo ditë pune nga data 12 tetor, në ora 16:25 në kanalin Disney XD.

Nëse dëshironi ti shihni programet e Disney XD në kabllorin tuaj, njoftojeni që përfaqësues për Kosovë është kompania Telekomanda (+37745628180)

Read Full Article

Episodet e reja që dalin sonte pas mesnate në kanalet amerikane:

02:00 The Big Bang Theory 8×24 FINALE CBS
Bones 10×17&18 FOX
Grey’s Anatomy 11×23 ABC
The Vampire Diaries 6×21 CW
03:00 The Blacklist 2×21 NBC
The Odd Couple 1×12 CBS
Reign 2×21 CW
Scandal 4×19 ABC
Life Below Zero 4×13 National Geographic
04:00 American Crime 1×10 ABC
The Comedians 1×07 FX
Dig 1×10 FINALE USA
Elementary 3×23 CBS
Olympus 1×06 Syfy
The Red Road 2×06 FINALE Sundance
Lip Sync Battle: Stephen Merchant vs Malin Akerman Spike
Lost in Transmission 1×01 History Channel
The Watch 1×04 National Geographic
04:30 Louie 5×05 FX

 

Read Full Article

Filmat e përzgjedhur për sonte:

08:00 Soul Men (2008) HBO Comedy Adria
09:00 Dear Frankie (2004) Tring Life
09:10 The Albanian (2010) Eurochannel

 

Episodet e përzgjedhura për sonte:

05:35 My Family BBC Entertainment
07:25 Falling Skies 1×01 Tring Fantasy
08:05 Game of Thrones 5×02 HBO Adria
08:15 Magic City Jolly HD
09:00 Blackout 1×01 BBC Entertainment
09:05 Silicon Valley 2×02 HBO Adria
09:35 Veep 4×02 HBO Adria
09:50 Twin Peaks 2×09 CBS Drama

 

Read Full Article

Filmat e përzgjedhur për sonte:

06:25 Million Dollar Arm (2014) HBO Comedy Adria
06:45 Public Enemies (2009) Tring Max
09:00 Direct Contact (2009) B92
09:00 Saving Mr. Banks (2013) Tring Super
09:00 Omar (2013) Film Autor
09:00 Sex Tape (2014) Film Hits
10:40 Get Him to the Greek (2010) Tring Comedy

 

Episodet e përzgjedhura për sonte:

08:05 Pride and Prejudice 4 BBC Entertainment
08:05 The Blacklist 1×02 FOX
09:00 Castle 7×12 FOX
09:00 The Lady Vanishes 1×01 BBC Entertainment
09:00 Secrets & Lies 1×06 AXN Adria
09:55 Salem 1×03 FOX Life
10:00 Backstrom 1×04 FOX Crime
10:25 DCI Banks: Aftermath 1×01 BBC Entertainment
11:10 DCI Banks: Aftermath 1×02 BBC Entertainment

US Episodet (pas mesnatës)

01:00 Harvey Beaks 1×06 Nick
01:30 Liv and Maddie 38 Disney
Sanjay & Craig 2×14 Nick
02:00 Austin & Ally 73 Disney
Call the Midwife 4×04 PBS
Once Upon a Time 4×18 ABC
The Simpsons 26×11 FOX
02:30 KC Undercover 09 Disney
03:00 AD The Bible Continues 1×03 NBC
Ax Men 8×19 History Channel
Family Guy 12×12 FOX
Game of Thrones 5×02 HBO
I Didn’t Do It 28 Disney
Mr. Selfridge 4 PBS
Nurse Jackie 7×02 Showtime
River Monsters 7×03 Animal Planet
Secrets and Lies 1×08 ABC
03:30 The Last Man on Earth 1×11 FOX
04:00 The Lizzie Borden Chronicles 1×03 Lifetime
Revenge 4×19 ABC
The Royals 1×06 E!
Salem 2×03 WGN
Silicon Valley 2×02 HBO
American Odyssey 1×03 NBC
04:30 Veep 4×02 HBO
05:00 Last Week Tonight with John Oliver 34 HBO

 

Dokumentarët e veçuar për sonte:

04:40 Rusia e egër 1×06 Tring Planet
06:00 Wild Indonesia: Islands of Monsters NG Wild
06:05 Timber Kings 1×08 Viasat Explorer
07:00 Wild Borneo NG Wild
07:05 Radnicki pokret i politika – 1 Al Jazeera Balkans
08:05 Planet Earth 1×02 Viasat Nature
08:30 Angels Among Us 1×01 TLC
09:00 Ax Men History Channel
09:00 Blind Taste Living HD
09:20 Orë kritike 1×03 Tring History
09:35 Paqësori i jugut 1×03 Tring Planet

 

Read Full Article

Filmat e përzgjedhur për sonte:

04:35 The Incredibles (2004) HBO Adria
06:30 Gravity (2013) HBO Adria
09:00 Unforgiven (1992) B92
09:00 Broken City (2013) Tring Super
09:00 Nightwatching (2007) Tring Life
11:15 Never Let Me Go (2010) Tring Life

 

Episodet e përzgjedhura për sonte:

08:15 Doctor Who 5×02 BBC Entertainment
09:30 Last Week Tonight with John Oliver HBO Comedy Adria
10:00 House of Lies 4×02 HBO Comedy Adria
10:15 Him & Her 3×07 BBC Entertainment
10:30 Modern Family 6×16 HBO Comedy Adria

US Episodet (pas mesnatës)

02:00 The Good Witch 1×08-10 Hallmark
Henry Danger 1×23 Nick
02:30 Bella and the Bulldogs 1×14 Nick
03:00 Orphan Black 3×01 BBC America
Outlander 1×11 Starz
The Universe 8×01 History Channel
04:00 Engineering Disasters 1×02 History Channel
Tatau 1×01 BBC America

 

Dokumentarët e veçuar për sonte:

07:05 Rijekama ka zapadu – 18 Al Jazeera Balkans
08:00 Wild Canada – katër episode NG Wild
08:00 Coppelia Muse
08:20 Misteret e Biblës 1×03 Tring History
09:10 The Universe 3×11 Tring World
09:50 Storm City 1×04 Viasat Explorer
10:00 Brazili Tring Planet

 

Read Full Article

 

Film n’TV –

5:55        The Wolverine (2013) në HBO Adria – http://www.imdb.com/title/tt1430132/

7:20        From Paris with Love (2010) në Film Aksion – http://www.imdb.com/title/tt1179034/

9:00        Thor: The Dark World (2013) në Film HIts – http://www.imdb.com/title/tt1981115/

9:00        Last Vegas (2013) në Tring Super – http://www.imdb.com/title/tt1204975/

9:30        Rust and Bone (2012) në Film Autor – http://www.imdb.com/title/tt2053425/

10:50     The Bourne Ultimatum (2007) në Tring Max – http://www.imdb.com/title/tt0440963/

11:30     Conspiracy Theory (1997) në RTK4 – http://www.imdb.com/title/tt0118883/

 

Seriale n’TV –

7:20        Savannah ep. 1 – CBS Drama

8:05        Game of Thrones 4×06-10 – HBO Adria

8:10        Çka ka shpija ep. 20 – RTK1

8:30        O sa mir 3×24 – T

8:55        New Girl 1×01 – Fox Life

10:00     The Strain 1×01 – Fox

 

Dokumentar n’TV –

6:00        World’s Deadliest: War of the Worlds – NG Wild

8:00        Qentë 2×05 – Exp Natyra

8:05        Paul O’Grady for the love of Dogs 3×01 – Viasat Nature

10:00     Universi 3×10 – Tring World

11:00     The Bible – History Channel

 

Read Full Article

Film n’TV –

8:00        We’re The Millers (2013) në HBO Comedy – http://www.imdb.com/title/tt1723121/

8:55        The Shape of Things (2003) në Fox Life – http://www.imdb.com/title/tt0308878/

9:55        The East (2013) në HBO Adria – http://www.imdb.com/title/tt1869716/

10:45     Born on the Fourth of July (1989) në K-Film:një – http://www.imdb.com/title/tt0096969/

Seriale n’TV –

7:55        Last of the Summer Wine 25×07 – BBC Entertainment

8:25        Fawlty Towers 2×04 – BBC Entertainment

8:40        Modern Family 6×13 – HBO Adria

9:00        Taxi Brooklyn 1×03 – Fox Crime

9:05        The Knick 1×05 – HBO Adria

10:55     Empire 1×10 – Fox

Dokumentar n’TV –

8:35        Shkenca e zemërthyerjës – K-Doku:një

9:45        Australia Wildest Places 1×05 – Viasat Nature

10:00     Wild Sri Lanka ep. 1 – NG Wild

Read Full Article