Category: n’TV

Sezoni i dytë i Aquarius do të kthehet me datë 16 qershor 2016.

Premiera e këtij sezoni do të jetë pa reklama, derisa do ti kthehet normalitetit javën vijues.

David Duchovny kthehet në rolin e një polici në Los Angeles në ndjekje të vrasësit serik Charles Manson.

Seriali do të shfaqet të enjteve në ora 10.

Read Full Article

ballersSeriali Ballers do të kthehet për sezonin e dytë me datë 17 korrik. Dhjetë episodet e radhës do të ndjekin ish-yllin e NFL Spencer Strasmore (Dwayne Johnson), i cili provon të rigjej veten si menaxher financiar.

Menjëherë pas episodit të Ballers do të shfaqet premiera e serisë Vice Principals, komedi e errët nga kreatorët e Eastbound & Down, Danny McBride e Joddy Hill. Ngjarja zhvillohet në një shkollë ku dy zëvendës-drejtorë luftojnë për postin e drejtorit (pak a shumë si në Kosovë).

Read Full Article

kujtesa sportSot e nesër transmetohen ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve në futboll. Ndeshja kryesore e të martës zhvillohet në Nou Camp ku Barcelona pret Atleticon e Madriti. Në Mynih, Bayerni ndeshet me Benfican.

Të mërkurën, Reali i Madridit udhëton në Gjermani për tu ndeshur me Wolfsburg, derisa në duelin e ‘naftëtarëve’, Paris SG pret Manchester Cityn.

Të gjitha ndeshjet transmetohen në Kujtesa Sport sipas këtij orari:

E martë, 5 prill

20:45     Barcelona – Atletico        K1

20:45     Bayern – Benfica               K2

E mërkurë, 6 prill

20:45     PSG – Manchester City   K1

20:45     Wolfsburg – Real Madrid              K2

Read Full Article

Në kanalet Eurosport kthehet Bundesliga gjermane me derbin ndërmjet Monchengladbachut dhe Herthës. Bayerni pret Frankfurtin, derisa Kolni i Mavrajt i udhëton Hoffenheimit.

E premte, 1 prill 2016

20:30     Leverkusen – Wolfsburg                ESP2

E shtunë, 2 prill 2016

15:30     Bayern – Frankfurt                           ESP2

18:30     Dortmund – Bremen                       ESP2

22:00     Chicago Fire – Philadelphia          ESP2

E diel, 3 prill 2016

15:30     Monchengladbach – Hertha          ESP2

17:30     Hoffenheim – Koln                           ESP2

E hënë, 4 prill 2016

2:00        Orlando City – Portland                 ESP

Read Full Article

moto gp argentinaSezoni i kampionatit të ri të motoçiklizmit vazhdon në Kujtesa këtë fundjavë me garën për Shpërblimin e Madh të Argjentinës.

Stërvitjet dhe kualifikimet transmetohen të premten dhe të shtunën në ora 14, derisa garat finale të dielën në ora 18, në kanalin K-Sport 1.

Read Full Article

bahrejn gpFernando Alonso do të mungoj në garën e dytë të këtij sezoni të kampionatit të Formula 1. Top Channel do të sjell si zakonisht kualifikimet dhe garën drejtpërdrejtë nga Bahrejn të shtunën në ora 17 dhe të dielën në po të njëjtën orë.

Read Full Article

Derbi spanjoll dhe ai italian përshkruajnë këtë javë futbolli në Supersport. El Clasico e radhës zhvillohet të shtunën në ora 20:30, derisa derbi i Romës, ndërmjet Lazios dhe Romës zhvillohet të dielën në ora 15:00

Orari i plotë

E premte, 1 prill 2016

20:30     Leverkusen – Wolfsburg                SSK2/SS2

20:30     Monaco – Bordeaux                       SS3

20:30     Crotone – Lanciano                          SS4

E shtunë, 2 prill 2016

13:45     Aston Villa – Chelsea                      SSK1

14:00     Ferronikeli – Liria                              SSK2

15:30     Bayern – Frankfurt                          SS1

15:30     Ingolstadt – Schalke                        SS2

16:00     Atletico – Betis                                  SS4

16:00     Arsenal – Watford                           SSK1

16:00     Bournemouth – Manchester City              SSK2

17:00     PSG – Nice                                           SS5

18:00     Carpi – Sassuolo                               SS2

18:15     Las Palmas – Valencia                     SS6

18:30     Dortmund – Werder                       SS1

18:30     Livepool – Tottenham                    SSK1

19:45     AZ-PSV                                                 SSK4

20:30     Barcelona – Real Madrid               SSK1/SS2

20:45     Juventus – Empoli                            SS3/SSK2

20:45     Feyenoord – Excelsior                    SS5 

E diel, 3 prill 2016

12:00     Bilbao – Granada                              SS4

12:30     Udinese – Napoli                              SS5

14:00     Nantes – Lille                                      SS6

14:00     Hajvalia – Drenica                            SSK2

14:30     Leicester City – Southampton     SSK1

15:00     Lazio – Roma                                      SSK3/SS1

15:00     Atalanta – Milan                               SS2

15:00     Fiorentina – Palermo                      SS4

15:30     Monchengladbach – Hertha        SS5

16:45     Ajax – Zwolle                                      SS6

17:00     Manchester Utd – Everton           SSK1

17:30     Hoffenheim – Koln                          SS1

17:30     Novara – Salerntinata                     SS7

20:30     Sevilla – Sociedad                            SS3

20:45     Inter – Torino                                     SSK1/SS2

21:00     Lorient – Lyon                                    SS4

E hënë, 4 prill 2016

20:30     Bari – Cesena                                    SS3

20:45     Bologna – Verona                            SS2

Read Full Article

Derisa fundi i sezonit të rregullt afrohet, situata në Perëndim veç që nxehet.

Gjatë kësaj fundjave Kujtesa sjell dy duele që përfshijnë skuadrën e Oklahoma City Thunder. Westbrook e Durant do të takohen me Clippers në orët e para të premtes, derisa të dielën, ata udhëtojnë në Houston për të përcaktuar fatin e ish-shokut të tyre, James Harden dhe skuadrës së Rockets për përfundimtare.

E premte, 1 prill

01:00     Oklahoma City – LA Clippers        K-Sport 1

E diel, 3 prill

21:30     Houston – Oklahoma City             K-Sport 1

Read Full Article

Aktori i njohur nga seriali Friends, Matt LeBlanc do te jete prezent ne sezonin e 23te te emisionit te njohur per automobilizem, Top Gear.

Ky vendim duket se vjen pas pothuajse anulimit zyrtar te serialit te Matt LeBlanc, Episodes me sezonin e peste. Ky sezon pritet te jete i fundit per kete serial ne kanalin Showtime.

Formati i ri i Top Gear sjell Chris Evans dhe Rory Reid si prezantues, emrin e njohur nga Formula 1, Eddie Jordan si ekspert, pilote gjermane Sabine Schmits, dhe gazetarin e sporteve motorike, Chris Harris.

Top Gear kthehet ne TV ne maj te ketij viti derisa promon e pare te ketij sezoni e gjeni ne vijim:

Read Full Article

Ndeshja miqesore ndermjet Austrise dhe Shqiperise transmetohet ne kanalin Klan TV.

Prej kanaleve nderkombetare, Canal+Sport francez, ORF Eins austriak, dhe kanalet DigiSport te Hungarise dhe Rumanise transmetojne ndeshjen.

Ndeshja nis ne ora 17:30, te shtunen me date 26 mars 2016.

Read Full Article