hokej mbi akull

Botërori i hokejit mbi akull në YouTube

Garën më të madhe në hokejin ekipor në akull, kampionatin botëror mund ta ndiqni edhe në kanalin zyrtar të Federatës Ndërkombëtare të Hokejit mbi Akull, IIHF.

Kanali pos transmetimit së të gjitha ndeshjeve ofron edhe përmbledhje të ndeshjeve dhe aksioneve më të mira të ditës.

Kampionati botëror në hokej mbi akull këtë vit mbahet në Koln të Gjermanisë, dhe Paris të Francës. Gjashtëmbëdhjetë kombëtaret më të mira janë të ndara në dy grupe me nga tetë ekipe ku zhvillohet shtatë xhiro. Më pas nis faza eliminatore nga çerekfinalet. Kampionati mbyllet me datë 21 maj.

Të gjitha ndeshjet mund ti shihni në kanalin zyrtar të IIHF në YouTube.

Mund të ju interesoj edhe...