Globet e arta – La La Land thyen rekordet

la la land
Filmi La La Land ka thyer rekordet e Globeve të Arta duke marr me vete shtatë tituj nga ceremonia e mbrëmshme. La La Land fitoi kategorinë për filmin më të mirë muzikal ose komedi, për të shtuar edhe titujt e regjisë e skenarit të cilat Globe shkuan për Damien Chazelle; aktorin dhe aktoren më të mirë në komedi me... more →
Posted in: Filma, Lajme, Seriale

Rinovohen Flash, Supernatural, dhe tjera

the flash arrow
Kanali CW pa pritur shumë ka rinovuar serialet kryesore edhe për një sezon shtesë. Këtë vjeshtë, për sezonin televiziv 2017-2018 do të kthehen dy super-heronjtë kryesor të këtij kanali, Arrow dhe The Flash. Derisa i pari kthehet për sezonin e gjashtë, The Flash do të kthehet për sezonin e katërt. Për të njëjtin... more →
Posted in: Lajme, Seriale

Seriale n’TV – E mërkurë, 23 nëntor 2016

brooklyn-nine-nine
Mbrëmë ka debutuar sezoni i dytë i Team Ninja Warrior. Në episodin e ri të The Flash, Killer Frost ka nisur të shfaqet, derisa Caitlin kërkon Dr. Alkiminë, kidnapon Julian, dhe lufton edhe me Flash edhe Vibe. Tek episodi i ri i Brooklyn Nine-Nine, Jake provon të impresionoj babanë e Amyt për Ditën e Falënderimeve. Viv... more →
Posted in: n'TV

Liga e Kampionëve në Kujtesa – 22&23 nëntor 2016

arsenal
Xhiroja e gjashtë e Ligës së Kampionëve vazhdon në platformën Kujtesa. Këtë javë do të ketë më shumë se tetë ndeshje që transmetohen drejtpërdrejtë. Të martën Tottenham udhëton në Monaco, derisa Juventus është mysafir i Sevillas. Ndërkoë të nesërmen, derbi zhvillohet në Londër ku Arsenali pret PSG. E... more →
Posted in: n'TV

Fluturim në fund të botës në BBC Earth

fluturim-ne-fund-te-botes
Arthur Williams do të fluturoj në disa nga vendet më të largëta dhe më spektakulare të planetit tonë. Në këto vende, e vetmja mënyrë e arritjes është me anë të aeroplanit. Episodi i parë e dërgon Arthurin në viset më të larta të Nepalit. Në episodin e radhës ai udhëton në Australi dhe Papua ku takon nja... more →
Posted in: n'TV

O Sa Mirë – Episodi 86

o sa mire
Mbrëmë në kanalin Kohavision ka vazhduar sezoni i gjashtë i serialit ‘O Sa mirë.’ Episodi i radhës vazhdon me kontestimin e pronës së fakultetit dhe rekrutimin e studentëve e stafit. Edhe në këtë episod prezent janë Stupcat. Episodin e plotë mund ta shihni në kanalin zyrtar në YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=k7jJmJZTK8o more →
Posted in: n'TV

Mbikëqyrja e restoranteve në Food Network

mbikeqyrja e restoranteve
Nuk është lehtë të udhëheqësh një restorant, dhe njëkohësisht të shërbesh ushqimet më të mira, edhe pse ky është vetëm fillimi. Duhet të keni syrin mbi gjithçka. Nëse nuk ia dilni, jeni të mbaruar akoma pa nisur. Willy Degel ka zgjidhje për këtë. Ai do të shpërndaj përvojën e tij me restorante dhe pronarë... more →
Posted in: Lajme, n'TV

Star Trek në Netflix

  Seriali i ri i Star Trek do të shfaqet ekskluzivisht në Netflix vetëm 24 orë pas debutimit në televizionet amerikane. Seriali do të shfaqet në 188 vende të botës, përfshirë edhe Kosovën dhe Shqipërinë. Në Netflix pos serialit të ri do të jenë edhe të gjitha seritë e vjetra, si dhe filmat të universit Star... more →
Posted in: Seriale, Televizioni

Talent shou i ri nga Jennifer Lopez

Valltarja, aktorja, dhe këngëtarja e njohur amerikane Jennifer Lopez do të sjell një program të ri televiziv. Emisioni garues prej 10 episodeve – World of Dance do të shfaqet në NBC derisa fituesi do të merr një milionë dollarë me vete. Jennifer Lopez ka shpjeguar formatin duke u bërë thirrje të gjithë banorëve... more →
Posted in: Televizioni

Rinovohet Powerpuff Girls

Çarton Network ka rinovuar për një sezon tjetër serialin The Powerpuff Girls. Blossom, Bubbles, e Buttercup do të kthehen për episodet e reja duke luftuar krimin në Townsville. Rinovimi vjen pas nominimit për Emmy të filmit të vizatuar i cili fillimisht ishte shfaqur ndërmjet viteve 1995-2004. more →
Posted in: Televizioni
1 2 3 31